پرسش ها و پاسخ های رایج

در این بخش پرسش های احتمالی متقاضیان کاشت مو، پیش بینی شده است که بصورت کوتاه و مفید توسط متخصصان کاشت موی ایران هیر پاسخ داده شده است، در صورت داشتن پرسش هایی خارج از این فهرست، می توانید بصورت تلفنی یا حضوری از مشاوره رایگان کارشناسان کلینیک کاشت موی ایران هیر بهره مند شوید.

 1. علت ریزش مو چیست ؟ ریزش مو که در واقع به معنی از دست دادن مقدار زیادی مو از پوست سر می باشد دلایل مختلفی می تواند داشته باشد از دلایل ژنتیکی و ارثی گرفته تا استفاده از دارو هایی خاص که پوست سر نسبت به آنها حساسیت داشته، کمبود مواد مغذی(به ویژه ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، آهن، منیزیم، گوگرد و روی...)، فشارهای عصبی، یا بودن در شرایط آب و هوایی که باعث ریزش مو در اشخاص می شود.
 2. آیا بوسیله دارو و یا استفاده از روش های طب گیاهی ریزش مو درمان یا قطع می شود ؟ خیر- درمان های اینچنینی که توسط دارو هایی مثل ماینوکسیدیل ویا غیره صورت می گیرند در بهترین حالت تاثیری موقت فقط برای شما خواهند داشت و فقط طول دوره ریزش موی سر را طولانی می کنند و به هیچ وجه باعث جلوگیری از ریزش مو و رشد موهای شما نخواهند شد.
 3. کاشت مو چیست ؟ کاشت یا پیوند مو انتقال قسمتی از موهای متراکم (بانک مو) از پشت سر به جلوی سر وحتی جاهای خالی سر و صورت مثل ریش یا ابرو می باشد.
 4. آیا بعد از انجام کاشت مو اطرافیان متوجه کاشت مو می شوند؟ خیر، تشخیص موهایی که برای شخص کاشته می شود با توجه به تبحر متخصصین "کلینیک کاشت موی ایران هیر " در ارتباط با تراکم مو و خط رویش مو و... تقریبا غیر ممکن است و شخص موهایی به اصطلاح یک دست رو سره خود دارد.
 5. ایا کاشت مو دردناک است ؟ خیر، با توجه به اینکه پیوند مو با روش بی حسی موضعی انجام می شود شخص هیچ نوع دردی را بابت کاشت مو متحمل نمی شود.
 6. ایا کاشت دارای عوارض یا تاثیرات خاصی می باشد ؟ خیر
 7. معمولا پیوند مو در چند جلسه نتیجه رضایت بخشی دارد ؟ این امر بستگی به وسعت طاسی شخص و نوع پیوند دارد، که از یک تا 3 جلسه معمولا متغیر می باشد، که البته اگر شخص به روش ترکیبی یا فوق ترکیبی پیوند مو داشته باشد طی 2 الی 3 روز متوالی می توان تقریبا کل سر را مو کاشت.
 8. آيا موهایي که كاشته می شوندرا مي توان بلند كرد و حالت داد؟ و اصلا از لحاظ حجمي بصورت موهاي كاملا پر پشت خواهد بود يا فقط جنبه ي پوشاننده ي پوست سر را دارد؟ موهای کاشته شده از لحاظه حالت دادن و استفاده از ژل و اتوی مو و... هیچ محدودیت و تفاوتی با موهای طبیعی انسان ندارند و تراکم موهای کاشته شده به وسعت منطقه كم مو، تعداد گرافت هاي كاشته شده، رنگ و ضخامت موها و تكنيك كاشت موها بستگي دارد که با توجه با روشی که متخصصین کلینیک کاشت موی ایران هیر به شخص متقاضی کاشت مو پیشنهاد می دهند بالاترین تراکم موی ممکن را بعد از پیوند انتظار می رود
 9. بعد از کاشت مو معمولا به چند روز استراحت یا مرخصی نیاز می باشد ؟ روزه بعد از کاشت پانسمان سر باز مي شود و شخص می تواند با رعایت یک سری توصیه های کارشناسان کلینیک به فعالیت روزانه خود ادامه بدهد.
 10. آیا برای صورت هایی که کم مو است می توان ریش و سبیل کاشت ؟ بله، میتوان با استفاده از پیوند مو برای افزایش تراکم ریش وسبیل می توان نتیجه بسیار رضایت بخشی را گرفت.
 11. آیا جهت کاشت می بایست تمام موها کوتاه یا تراشیده شود ؟ خير، در پیوند كاشت منطقه كاشت معمولا كوتاه می شود و منطقه برداشت مو در حد نياز كوتاه مي شود و بجز موارد خاص معمولا نیازی به کوتاه کردن همه موها نمی باشد. در روش FUT نیازی به کوتاه کردن موها نیست اما در روش FIT مخصوصا اگر زیاد باشد تمام یا قسمتی از موها باید کوتاه شود .
 12. موهایی که کاشته می شوند احتمال ریزش دارند؟ خير. مو هايي که از دور سر برداشته ميشوند به اثرات هرمون مردانه مقاوم بوده و پس از انتقال به نواحي كم پشت جلوي سر نمي ريزند. در حقيقت اين مو ها مادام العمر به صورت طبيعي رشد خواهد كرد بنابراین موهاي كاشته شده نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي خاصي ندارد...
 13. منظور از گرفت چیست ؟ واحد شمارش مو ي سر، گرافت ( GRAFT ) مي باشد .هر گرافت ازچند تار مو تشکيل شده است كه از ريشه به هم چسبيده اند. در جریان کاشت موی طبیعی موها بصورت واحدهای فولیکولی(میکروگرافت)از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند و لذا طبیعی ترین نتیجه پیوند مو بوجود می آید.
 14. آیا بر روی تاتو امکان کاشت ابر می باشد ؟ بلي، كاشت ابرو روي تاتو امكان پذير است و با تكنيك مناسب و دقت و ظرافت بسیار بالا مي توان دو ابرو را به صورت قرينه کاشت کرد.
 15. برای متقاضین شهرستانی و حتی خارج از کشور تسهیلاتی در نظر گرفته اید ؟ بله، اقامت این دسته از اشخاص در روزه کاشت، در تهران با هزینه خود مجموعه کاشت موی ایران هیر صورت می گیرد که بعد از هماهنگی های لازم ودریافت آزمایش های مربوطه، چگونگی جزئیات آن را به شخص اطلاع می دهند.