مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

گره گره شدن مو گره گره شدن مو
2 ژانویه 2019 بدون نظر 645 بازدید

جلوگیری از گره گره شدن مو

بسیاری از خانم ها به دلیل داشتن موی بلند پس از استحمام و خشک شدن موهایشان با گره خوردن آنها مواجه می شوند و این مسئله در زنان برس زدن به موها و یا حالت دادنشان برای آنها مسئله ساز خواهد بود و آنها بدون اینکه بدانند علت این گره خوردگی را باید در رفتار آنها با موهایشان جستجو نمود بیشتر به دنبال روشی جهت خلاصی از گره خوردن مو هستند اما جلوگیری از گره گره شدن مو با رعایت چه نکاتی ممکن می شود.

گره گره شدن مو

علت اصلی گره گره شدن موها پس از استحمام و خشک شدن آنها خشکی بیش از حد موها می باشد و تمام خانم هایی که دچار گره خوردگی مو می شوند طبیعتا موی خشک و وزی دارند و قبل از اینکه به فکر رفع گره های موی خود باشند باید با رفع دلیل اصلی ایجاد این گره ها یعنی خشکی مو زمینه ایجاد این گره ها را از بین ببرند.

جلوگیری از گره گره شدن مو

 جلوگیری از گره گره شدن مو

اولین قدم در جلوگیری از گره گره شدن مو استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب در زمان استحمام می باشد.

افرادی که پس از استحمام با سرعت زیاد موهای خود را با خشونت با استفاده از حوله یا سشوار خشک می نمایند به دلیل از بین بردن رطوبت طبیعی مو دچار گره خوردگی و خشکی مو می شوند بنابراین باید این افراد اجازه دهند موها در هوای آزاد و به آرامی خشک شوند.

یکی دیگر از بهترین روش های جلوگیری از گره خوردن موها استفاده از چند قطره عصاره گیاهانی چون زیتون و نارگیل می باشد که با لطیف کردن موها و ماساژ مو با این مواد طبیعی از گره خوردن تار موها به هم جلوگیری خواهد شد.

کاهش استفاده از سشوار، کاهش رنگ کردن موها و عدم استفاده از اسپری مو نقش زیادی در کاهش گره های مو خواهد داشت.

استحکام مو با رژیم غذایی

وضعیت سلامت جسمی و روحی هر فردی تاثیر مستقیمی بر روی پوست و موی وی خواهد داشت و افرادی که در رژیم غذایی خود از چربی های سالم چون روغن زیتون، ماهی  و مغزهای آجیل استفاده می نمایند به طور کلی موی سالم و لطیف تری نسبت به دیگران خواهند داشت اما در مقابل افرادی که در رژیم غذایی خود از چربی های اشباح شده و مضر استفاده می نمایند موی مات، بهم گره خورده و کدری خواهند داشت.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha