مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کچلی قارچی سر کچلی قارچی سر
11 نوامبر 2018 بدون نظر 662 بازدید

علل و روش های درمان کچلی قارچی سر

کچلی قارچی سر یکی از بیماری های شایع پوست و مو است که بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود حداقل یکبار آن را تجربه کنند. این بیماری سن و سال نمیشناسد و حتی برای کودکان هم به وجود می آید به همین دلیل بهتر است والدین هم با آن آشنایی کافی داشته باشند تا در مواقعی که کودکشان دچار این بیماری شد شکه نشوند. خوشبختانه در حال حاضر روش های زیادی وجود دارد که میتوان برای رفع بیماری های قارچی از آن استفاده نمود که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

کچلی قارچی سر چیست؟

همانطور که میدانید کچلی انواع مختلفی دارد که برای درمان هر نوع از آن باید از روش های مختص به خود استفاده نمود. کچلی قارچی سر یکی از انواع کچلی است که میتواند علت های مختلفی داشته باشد اما معمولا به علت رعایت نشدن بهداشت سر به وجود می آید که باید برای جلوگیری از ان به این مورد توجه کافی داشت. در اکثر موارد با رعایت موارد بهداشتی میتوان از کچلی قارچی جلوگیری به عمل آورد.

علل و روش های درمان کچلی قارچی سر

کچلی قارچی میتواند علائم کاملا متفاوتی را داشته باشد به همین دلیل ممکن است در برخی موارد تشخیص آن برای افراد عادی کمی سخت باشد به همین دلیل برای اطمینان از این موضوع که دچار کچلی قارچی شده اید باید به متخصصان زیبایی مراجعه کنید. اما به طور کلی برآمده شدن، قرمزی، سوزش، خارش و تشکیل ضایعات مختلف روی پوست سر از علائمی است که میتوان با آن به قارچ پی برد.

علت کچلی قارچی سر

همانطور که میدانید کچلی قارچی سر به راحتی قابل انتقال است به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند ممکن است این بیماری را از افراد دیگر که دچار قارچ سر هستند دریافت کرده باشند.

استفاده از وسایل شخیص دیگران مانند شانه، کلاه و … از دلایلی است که باعث قارچ سر میشود.  اما علاوه بر این همانطور که گفتیم عدم رعایت بهداشت سر و شستشوی نا مناسب هم از علل اصلی قارچ سر خواهد بود.

درمان کچلی قارچی سر

برای درمان کچلی قارچی سر روش های زیادی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن ها به نتیجه رسید. برخی از افراد از روش های خانگی برای رفع قارچ ها استفاده میکنند اما به علت اینکه این روش ها در برخی موارد چندان کارساز نیست بهتر است حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کرد. متخصصان پوست و مو با تجویز داروهای خوراکی و موضعی به رفع این مشکل خواهند پرداخت.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha