مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کچلی ارثی کچلی ارثی
3 نوامبر 2018 بدون نظر 2778 بازدید

کچلی ارثی از چه سنی شروع می شود؟

کچلی ارثی از مشکلاتی است که بسیاری از آقایان به آن دچار میشوند. بهتر است بدانید این نوع کچلی دلیل اصلی ریزش مو در آقایان است و از هر ده نفری که برای کچلی و طاسی به متخصصان زیبایی مراجعه میکنند حداقل از آنها دچار کچلی ارثی و یا ژنتیکی شده اند. در گذشته افرادی که به کچلی ژنتیکی مبتلا میشدند مجبور بودند تا اخیر عمر با مشکل خود کنار بیایند اما خوشبختانه در حال حاضر میتوان با رسیدن به سنینی خاص از روش های جدیدی که وجود دارد استفاده نمود.

سن شروع کچلی ارثی

کچلی ارثی ممکن است در سنین مختلف به وجود آید به همین دلیل نمیتوان به صورت دقیق سن آن را بیان کرد اما به طور کلی بسیاری از افراد در سنین بالای ۲۰ سال دچار این نوع ریزش مو میشوند. علت ریزش موی ارثی حساسیت فولیکول ها به هورمون های مردانه است به همین دلیل آقایان در مقایسه با خانم ها بیشتر به این نوع ریزش مو مبتلا میشوند.

کچلی ارثی از چه سنی شروع می شود؟

برای درمان ریزش موی ارثی با استفاده از داروها محدودیت سنی وجود ندارد و همه ی افراد میتوانند برای رشد موهای خود از داروها استفاده کنند. اما برای استفاده از روش های قطعی مانند کاشت مو حداقل باید تا سنین ۲۵ سالگی صبر کرد چون قبل از این سنین امکان پیش بینی الگوی ریزش مو وجود ندارد به همین دلیل افرادی که از کاشت مو استفاده میکنند باید حداقل تا سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی صبر کنند.

درمان کچلی ارثی

در حال حاضر روش های زیادی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن ها به درمان کچلی ارثی پرداخت. از میان این روش ها همانطور که گفتیم روش کاشت مو تنها روشی است که با استفاده از آن میتوان به درمان قطعی ریزش مو پرداخت. پی ار پی ، لیزر تراپی و مزوتراپی هم از روش هایی هستند که میتوان برای رفع ریزش موی ارثی از آن ها استفاده نمود.

استفاده از داروهای مختلف مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل هم میتواند برای رفع ریزش موی ژنتیکی مناسب باشد اما برای استفاده از آن ها باید توجه داشته باشید که نتایجی که به وجود می آید دائمی نخواهد بود.

پیشگیری از کچلی ارثی

متاسفانه افرادی که از لحاظ ژنتیکی مستعد کچلی هستند نمیتوانند از آن پیشگیری کنند اما برای اینکه دیرتر کچلی ارثی میتوان به صورت منظم برای تقویت موها از داروهای گیاهی استفاده نمود. استفاده از شامپوهای تقویت مو هم در برخی موارد نتایج قابل قبولی را به دنبال خواهد داشت.

[تعداد: 7   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha