مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کنده شدن مو کنده شدن مو
9 نوامبر 2018 بدون نظر 5115 بازدید

کنده شدن مو از ریشه چه علتی دارد؟

همانطور که میدانید زیبایی تاثیر زیادی در سلامت روحی انسان دارد به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد به افزایش زیبایی توجه داشت و جلوی بروز عواملی که باعث کاهش زیبایی میشوند را گرفت. از میان عوامل مختلفی که باعث کاهش زیبایی میشوند ریزش مو یکی از بدترین عواملی است که زیبایی انسان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد به همین دلیل باید بعد از بررسی علت آن با استفاده از روش های موثر به درمان آن پرداخت. در ادامه به کنده شدن مو از ریشه و دلایل آن میپردازیم.

علت کنده شدن مو از ریشه

موهای انسان در طول زندگی ممکن است دچار آسیب های مختلفی شود چون عوامل زیادی وجود دارند که به سلامت موها آسیب خواهند زد به همین دلیل نباید با ریزش مو و مشکلاتی که به وجود می آید دچار استرس و مشکلات روحی شد چون استرس و اضطراب نه تنها باعث بهبود شرایط نخواهد شد بلکه افرادی که بعد از ریزش مو دچار استرس میشوند شاهد افزایش کچلی و طاسی خواهند بود.

کنده شدن مو از ریشه چه علتی دارد؟

به طور کلی کنده شدن مو از ریشه میتواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل باید توسط متخصصان زیبایی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین های مختلف، بیماری های پوست و مو، بیماری های کبدی، کم کاری تیروئید، بیماری لوپوس و آلوپسی، مراقبت ناکافی از موها، وضعیت نامناسب روحی و زمینه ی ژنتیکی همه از عواملی هستند که باعث ریزش مو خواهند شد.

جلوگیری از کنده شدن مو از ریشه

جلوگیری از کنده شدن مو از ریشه کار ساده ای نیست و متاسفانه در بسیاری از مواقع که علت ریزش مو مشکلات ژنتیکی و بیماری هایی مانند آلوپسی است نمیتوان جلوی ریزش مو را گرفت اما به طور کلی برای اینکه احتمال ریزش مو کاهش پیدا کند بهتر است به وضعیت روحی خود توجه داشته باشید و حتی الامکان از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید.

علاوه بر این برای اینکه موهایتان دچار ریزش نشود باید به خوبی از آن مراقبت کنید و به نحوه ی صحیح شستشوی مو توجه کافی داشته باشید.

کاهش کنده شدن مو

در صورتی که کنده شدن مو از ریشه غیر طبیعی بود حتما باید برای درمان آن به متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا بعد از بررسی علت دقیق آن از روش های مناسب برای رفع ریزش مو استفاده شود.

باید توجه داشته باشید که استفاده از روش های خانگی برای ریزش موی شدید به هیچ وجه مناسب نیست و فقط برای رفع ریزش موی خفیف باید از آن استفاده کرد.

[تعداد: 13   میانگین: 3.2/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha