مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کندن موی سفید کندن موی سفید
29 اکتبر 2018 بدون نظر 622 بازدید

ارتباط کندن موی سفید و زیاد شدن آنها

از قدیم باورهای زیادی بین مردم وجود داشته است که بسیاری از افراد اعتقاد بسیار زیادی به آن ها داشته اند. معمولا باورهایی که در گذشته وجود داشته اکثر منشا علمی نداشته اند و بر اساس مشاهده شکل میگرفته است به همین دلیل امروزه نباید بدون پشتوانه ی علمی این باورها را قبول داشت. کندن موی سفید و زیاد شدن آنها یکی از باورهایی است که بسیاری از افراد از آن اطلاع دارند به همین دلیل در این مطلب تفصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

ارتباط کندن موی سفید و زیاد شدن آنها

بسیاری از افراد از سفید شدن موهای خود هراس دارند چون سفیدی موها خبر از دوران پیری و میانسالی میدهد و قطعا کمتر کسی وجود خواهد داشت که منتظر فرا رسیدن دوران پیری و میانسالی باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد با مشاهده ی دانه های موهای سفید سعی میکنند تا آن ها را کوتاه کنند.

ارتباط کندن موی سفید و زیاد شدن آنها

متاسفانه به علت باورهای که در مورد کندن موی سفید با زیاد شدن آن وجود دارد بسیاری از افراد برای کندن مو ها دچار نگرانی میشود. در صورتی که شما هم به این موضوع اعتقاد دارید بهتر است بدانید طبق تحقیقاتی که امروزه صورت گرفته است این موضوع به هیچ وجه صحت نخواهد داشت به همین دلیل میتوانید با خیال راحت موهای سفید را کوتاه کنید. در برخی موارد حتی مویی که کندید رشد نخواهد کرد.

علت سفید شدن موی سر

همانطور که گفتیم کندن موی سفید باعث زیاد شدن آن نمیشود اما قطعا افزایش سن در افراد باعث میشود که به مرور تعداد موهای سفید افزایش پیدا کند. برای سفید شدن موها نمیتوان سن خاصی مشخص کرد چون این موضوع به ژنتیک فرد بستگی دارد.

برخی از افراد ممکن است در اوایل سنین جوانی سفید شدن موها را تجربه کنند در حالی که برخی تا سنین ۴۰ سالگی هم موهایشان کاملا سیاه باشد. علت اصلی سفید شدن موهای سر رنگ عدم توانایی فولیکول ها در تولید رنگ دانه هاست که همانطور که گفتیم با افزایش سن این مشکل برای افراد به وجود می آید.

جلوگیری از سفیدی موی سر

همانطور که به آن اشاره کردیم سفید شدن مو به علت مسائل ژنتیکی به وجود می آید به همین دلیل نمیتوان به صورت قطعی از آن جلوگیری کرد. اما با رعایت یک سری از مسائل قطعا میتوان روند پیری را تا حد زیادی به تعویق انداخت.

کندن موی سفید باعث افزایش موهای سفید نخواهد شد اما قطعا با مصرف غذاهای ویتامین دار و قرار گرفتن در وضعیت روحی مناسب میتوان جلوی سفید زودرس موها را گرفت.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha