مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاهش رشد موی ابرو کاهش رشد موی ابرو
29 دسامبر 2018 بدون نظر 468 بازدید

تاثیر تاتو در کاهش رشد موی ابرو

امروزه خانم های بسیاری جهت ایجاد تراکم مناسب و حالت زیبا در ابروها، اقدام به تاتوی ابرو می کنند، اما بهتر است قبل از اقدام به این عمل زیبایی، از کلیه معایب آن مطلع شد، در همین راستا در این مقاله، کاهش رشد موی ابرو در اثر عمل تاتو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت کاهش رشد موی ابرو

رشد موی ابرو می تواند در اثر عوامل مختلفی چون ؛ کمبود مواد مغذی و مقوی نظیر آهن و ویتامین ها، مشکلات تیروئیدی، شیمی درمانی، مصرف برخی داروها، التهاب فولیکول مو، عفونت های پوستی و.. بروز کند که در صورت عدم درمان به موقع عارضه ریزش مو نیز رخ خواهد داد و درمان نیز مشکل تر خواهد شد.

تاتو و کاهش رشد موی ابرو

موی ابرو به عنوان یک بافت طبیعی باقابلیت رشد، جهت داشتن ضخامت و تراکم مناسب نیاز به تغذیه ی مناسب و کامل دارد، از این رو هنگامی که فرد عمل تاتو را در ابرو انجام می دهد، به دلیل استفاده از سوزن و ضربه زدن به ریشه موهای ابرو و آسیب به آنها و همچنین مختل شدن امر خونرسانی به ریشه مو و عدم رسیدن مواد مغذی رشد مو به فولیکول مو، رشد موها کاهش می یابد و پس از انجام عمل تاتو، همان مقدار موی کم پشتی که فرد داشت، بتدریج شروع به ریزش خواهند کرد.

تاثیر تاتو در کاهش رشد موی ابرو

در واقع ایجاد التهاب و عفونت در ریشه ی مو و عدم تغذیه ی مناسب موی ابرو، اثرات مخرب تاتوی ابرو است، لذا بهتر است به جای انجام عمل تاتو به صورت دقیق تر با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو علت کم پشتی و یا ریزش موهای ابرو مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

درمان کاهش رشد موی ابرو

چنانچه موی ابرو سرعت کمی در رشد دارد، می توان روش های خانگی را که ارزان، بی خطر و قابل دسترس هستند را امتحان کنید ؛ مصرف قرص آهن، ماساژ ریشه ی ابرو با روغن زیتون، روغن کرچک، وازلین، روغن نارگیل و روغن بادام  به صورت روزانه در افزایش رشد و ضخامت موهای ابرو بسیار موثر خواهد بود.

استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل که بدون نسخه نیز می توان از داروخانه آن را تهیه کرد، جهت افزایش رشد و ضخامت موهای ابرو به خوبی عمل خواهد کرد. اگر فرد خواهان بررسی تخصصی و تشخیص علت دقیق کاهش رشد ابروها و درمان موثر آن باشد، با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو می تواند از درمان های دارویی به صورت خوراکی، موضعی و تزریقی بهره مند گردد.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha