مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو نواری کاشت مو نواری
4 نوامبر 2018 بدون نظر 465 بازدید

کاشت مو نواری یا strip چیست؟

کاشت مو نواری یکی از روش های کاشت مو است که در برخی موارد متخصصان برای رفع ریزش موهای بیمار از آن استفاده می نمایند. بهتر است بدانید کاشت مو انواع مختلفی دارد و به دلیل مزایا و معایبی که هر کدام دارند برای دسته ای از بیماران به کار گرفته میشوند. اما در حال حاضر از میان روش هایی که وجود دارد کاشت مو strip و یا نواری کمتر به کار گرفته میشود چون به طور کلی معایب این روش از مزایای آن بیشتر است و عوارضی که به دنبال می آورد بیشتر از روش های دیگر خواهد بود.

کاشت مو نواری

کاشت مو نواری یا strip که به آن کاشت موی fut هم گفته میشود یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو است که در گذشته برای رفع ریزش موی ارثی بیماران به کار گرفته میشده است و به دلیل اینکه روش های دیگری برای کاشت مو وجود نداشته متخصصان مجبور بودند برای کاشت مو از این روش استفاده کنند اما در حال حاضر به علت روش های زیادی که به وجود آمده کاشت مو ایمن تر شده است.

کاشت مو نواری یا strip چیست؟

برای کاشت مو نواری متخصصان با استفاده از روش های جراحی به برش ناحیه ای از پوست پشت سر میپردازند و با این کار دسته ای از فولیکول  ها را استخراج میکنند.

در مرحله ی بعد تکنسین ها به استخراج پیاز مو از بافت استخراج شده میپردازند. و در انتها با استفاده از فولیکول هایی که بدست آمده کاشت مو انجام میشود. البته بهتر است بدانید این روش در حال حاضر به ندرت استفاده میشود.

معایب کاشت مو نواری

معایب کاشت مو نواری باعث شده تا امروزه متخصصان زیبایی به جای کاشت موی strip از روش های sut,fue و روش هایی که در آن جراحی وجود ندارد استفاده کنند.

کاشت موی نواری باعث میشود تا افرادی که از آن استفاده میکنند شاهد برجای ماندن جای بخیه و اسکار باشند و همین باعث میشود تا زیبایی بیمار تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

علاوه بر این احتمال عوارض مختلف در کاشت مو به روش strip یا نواری افزایش پیدا میکند به طوری که در اکثر موارد خونریزی های شدید در نواحی پشت سر به وجود خواهد آمد.

مزایای کاشت مو نواری

کاشت مو نواری مزایای فوق العاده ای نسبت به روش های دیگر ندارد به همین دلیل نمیتوان آن را روش برتری معرفی کرد. اما به طور کلی در برخی موارد که بیمار بانک موی ضعیف دارد متخصصان میتوانند با استفاده از این روش احتمال ریزش موهای کاشته شده را کاهش دهند که معمولا از این روش به صورت ترکیبی استفاده خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha