مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو روش ترکیبی کاشت مو روش ترکیبی
24 سپتامبر 2018 بدون نظر 21309 بازدید

کاشت مو روش ترکیبی

بسیاری از افراد با مراحل پیشرفته طاسی ممکن است نیاز به بیش از یک پیوند مو برای دستیابی به حداکثر تراکم و پوشش را داشته باشند که با هیچ کدام از روش های موجود به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. یک راه حل عالی برای این بیماران ریزش مو، استفاده از کاشت مو روش ترکیبی می باشد که امکان انجام همزمان روش های FIT و FUT را در یک جلسه فراهم نموده است. تکنیک ترکیبی FIT+FUT پتانسیل ارائه تار موهای بیشتری در یک جلسه را دارد.

کاشت مو روش ترکیبی چیست؟

اغلب اوقات بیماران مبتلا به ریزش موی پیشرفته، باید چندین روش کاشت مو را انجام دهند تا پوست سرشان به طور کامل پوشش داده شود. بطور معمول بیمار باید یک سال یا بیشتر بین روش های صبر کند که باعث طولانی شدن روند درمان می گردد.

کاشت مو روش ترکیبی

دلیل این امر این است که اکثر روش های کاشت مو امکان انتقال تعداد مشخصی از فولیکول ها را فراهم می آورد و باعث ایجاد محدودیت برای افرادی که نیاز به تراکم بیشتری دارند می گردد.

مناسب ترین راه حل برای بیماران مبتلا به ریزش موی پیشرفته یک روش ترکیبی کاشت مو است که در آن با استفاده همزمان از روش های FUE و FUT می توان تعداد زیادی از فولیکول ها را منتقل کرد و در یک زمان مناطق بزرگ طاسی را پوشش داد. این روش به بیماران اجازه می دهد که تا رسیدن به هدف نهایی خود، مدت زمان کمتری را در مقایسه با سایر روش ها صرف کنند.

شرایط استفاده از روش ترکیبی کاشت مو

در موارد زیر ممکن است کاشت موی ترکیبی گزینه مناسبی برای درمان ریزش مو می باشد:

کاشت مو روش ترکیبی

  • هنگامی که تعداد زیادی از پیوند ها مانند ۵۰۰۰ پیوند مورد نیاز است. ترکیب هر دو تکنیک می تواند تعداد زیادی از پیوند ها را بوجود بیاورد و در حالی که فشار بر روی منطقه اهدا کننده را کمتر می کند، محدودیت های هر تکنیک به تنهایی را نیز از بین می برد.
  • وقتی به دلیل انجام عمل های جراحی قبلی، ناحیه اهدا کننده ضعیف شده است و نمی توان تعداد قابل ملاحظه ای فولیکول از آن استخراج نمود.
  • هنگامی که هدف از انجام جراحی بهبود زخم FUT و ایجاد تراکم بیشتر به منظور پوشاندن آن است.

لزوم مراجعه به متخصص کاشت مو جهت انجام کاشت موی ترکیبی

مانند هر روش دیگری، تشخیص دقیق و بررسی کامل موها و پوست سر و همچنین دلایل ریزش مو برای تعیین بهترین روش برای متقاضی بسیار مهم است. این عامل به تخصص و تسلط پزشک بستگی دارد.

متقاضیان کاشت مو به روش ترکیبی همچنین باید در نظر داشته باشند که این روش، یک روش بسیار پیشرفته است و باید توسط تیم پزشکی متخصص و زبده انجام گردد. به همین دلیل انتخاب جراح کاشت موی با تجربه مهمترین گام در رسیدن به نتیجه دلخواه خواهد بود.

کاشت مو روش ترکیبی چگونه انجام می گردد؟

برای هر جراحی کاشت مو، دو مرحله اصلی وجود دارد. استخراج فولیکول ها از ناحیه سالم و پرمو که معمولا پشت سر قرار دارد (برداشت) و انتقال آنها به مناطق بدون مو (کاشت). دو روش اصلی برای استخراج فولیکول ها وجود دارد که شامل تکنیک نوار (FUT) و تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FIT  یا FUE) می باشد.

در کاشت مو روش FUT جراح یک نوار خطی از ناحیه پشت سر برداشته و فولیکول ها را از آن جدا می کند. این نوار سپس بوسیله بخیه به ناحیه اهدا کننده پیوند زده می شود. این گزینه اجازه می دهد تا بتوان تعداد زیادی از فولیکول ها را در یک جلسه انتقال داد هرچند اسکار ناشی از جراحی باقی خواهد ماند.

در کاشت مو روش FUE فولیکول ها به وسیله پانچ های مخصوص از ناحیه اهدا کننده جدا می شوند، در این مرحله فولیکول ها به طور جداگانه استخراج می گردند و سپس به مناطق ریزش مو وارد می شوند. این روش جای زخم باقی نمی گذارد و برای افرادی که می خواهند موهای بسیار کوتاه داشته باشند مناسب است.

کاشت مو روش ترکیبی

تفاوت این دو روش در شیوه برداشت فولیکول ها می باشد ولی روش کاشت در آنها یکسان است. در روش کاشت موی ترکیبی از هر دو تکینیک برداشت فولیکولی به طور همزمان استفاده می شود و به همین دلیل تعداد فولیکول های بدست آمده بیشتر خواهد بود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش ترکیبی

مزایای کاشت مو روش ترکیبی

  • ترکیب دو روش FUE و FUT پوشش بهتر و تراکم بیشتر را نسبت به روش های دیگر فراهم میکند.
  • کاهش تعداد جلسات مورد نیاز
  • کاهش هزینه های ناشی از تکرار جلسات

معایب کاشت مو روش ترکیبی

  • برجای ماندن اسکار ناشی از جراحی
  • احتمال بروز عفونت
  • احتمال خونریزی

هزینه کاشت مو روش ترکیبی

هزینه انجام این روش به عوامل متعددی بستگی دارد و از آنجا که شرایط برای همه بیماران یکسان نیست، میزان هزینه نیز یکسان نخواهد بود. برای اطلاع از هزینه ها بهتر است جهت انجام مشاوره به یک کیلینیک معتبر مراجعه نمایید.

[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha