مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو به روش سلول های بنیادی کاشت مو به روش سلول های بنیادی
30 جولای 2018 بدون نظر 2089 بازدید

همه چیز درباره کاشت مو به روش سلول های بنیادی

ویژگی های منحصر به فرد سلول های بنیادی باعث شده تا محققان روش های درمانی مختلفی را با استفاده از این سلول ها ابداع نمایند. در این میان برخی از آن ها با مطالعه و تحقق در مورد ساختار مو و نقش سلول های بنیادی در ترمیم مو ها، روش های جدیدی را برای درمان کم مویی و طاسی ارائه کنند. امروزه امکان کاشت مو به روش سلول های بنیادی در تعداد کمی از  مراکز تخصصی در دنیا وجود دارد.

سلول بنیادی چیست؟

به سلول های اولیه ای که توانایی تمایز یافتن و تبدیل به انواع سلول های دیگر را دارند، سلول های بنیادی گفته می شود. سلول های بنیادی بدن انسان قابلیت تبدیل شدن به انواع سلول های موجود در بدن انسان را دارند و در صورتی که به بافت های آسیب دیده پیوند زده شوند، شروع به تکثیر سلول هایی همانند سلول های ناحیه آسیب دیده می شوند. تا کنون سلول های بند ناف، جفت و مغز استخوان به عنوان منابع اصلی این سلول های بنیادی شناسایی شده اند.

همه چیز درباره کاشت مو به روش سلول های بنیادی

سلول بنیادی در مو

در فولیکول مو نیز سلول های بنیادی خاصی وجود دارد که محققان با تکثیر آن ها در محیط آزمایشگاهی امکان کاشت مو به روش سلول های بنیادی را ابداع نموده اند.

تکنیک کاشت مو به روش سلول های بنیادی چگونه است؟

در این تکنیک ابتدا با بی حسی موضعی سر بیمار تعدادی گرافت موی کوچک (در مقایسه با گرافت های موی سایر روش ها بسیار کوچکتر است) از سر بیمار برداشته می شود و در یک محیط آزمایشگاهی سلول های درمال پاپیلا که تولید فولیکول مو را هدایت می کند، از فولیکول مو جدا شده و تحت شرایط خاصی در طی سه هفته تکثیر می شوند و به شکل سوسپانسیون به پوست سر تزریق می شوند. تزریق ها سطحی هستند و پس از گذشت حدود سه ماه از زمان تزریق، رویش موهای جدید مشاهده می شود.

با اینکه این تکنیک نتایج قابل قبولی ارائه داده است ولی استفاده از آن هنوز به اندازه کافی عمومی نشده و فقط تعداد معدودی از کلینیک های تخصصی به صورت انحصاری در این زمینه در دنیا وجود دارد.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی در ایران

در حال حاضر امکان استفاده از این روش در ایران وجود ندارد، زیرا ایران هنوز به دانش کافی در این زمینه دست نیافته است؛ البته پژوهشگران ایرانی در حال تلاش برای بومی سازی آن هستند.

[تعداد: 13   میانگین: 2.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha