مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو به روش تکثیر کاشت مو به روش تکثیر
17 نوامبر 2018 بدون نظر 908 بازدید

هزینه کاشت مو به روش تکثیر چقدر است؟

همان‌طور که میدانید در حال حاضر روش‌های زیادی برای رفع ریزش مو وجود دارد اما هیچ‌کدام از این روش‌ها به‌اندازه‌ی روش‌های کاشت مو مؤثر نیستند به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو می‌شوند باید در اکثر موارد از این روش‌ها استفاده کنند. البته برای کاشت مو و از جمله کاشت مو به روش تکثیر شرایط خاصی وجود دارد اما در سالهای آینده بیماران می‌توانند با استفاده از روش‌های کاشت مو بدون محدودیت به کاشت مو بپردازند. یعنی افرادی که دچار کچلی شده‌اند و حتی یک تار مو در سرشان وجود ندارد هم می‌توانند به کاشت مو بپردازند.

کاشت مو به روش FCI چیست؟

در مقاله کاشت مو تکثیری در مورد این روش توضیح دادیم و گفتیم که در کاشت مو اف سی ای از موهای پشت سر فرد برای تولید سلول‌های زایای مو استفاده می‌گردد. این سلول‌ها در محیط‌های مخصوص کشت و تکثیر گشته و در نواحی مورد نیاز برای درمان تزریق می‌گردند. سلول‌های زایای مو در مرحله تکثیر با عناصر دیگری نیز ترکیب می‌گردند تا تأثیر آنها بیشتر گردد.

به این ترتیب موهای جدید روی سر بیمار رشد خواهند کرد و طاسی از بین می‌رود. این روش به روش کاشت مو تکثیری معروف است و در حال حاضر محققان در حال انجام آزمایشات بیشتر روی آن هستند و هنوز انجام آن بر روی انسان‌ها به طور عملی انجام نشده است. استفاده از این روش امکان ایجاد تراکم بالا روی سر بیمار را فراهم نموده است و هیچگونه محدودیتی برای تعداد مجاز موهای قابل کاشت وجود ندارد. در مورد مزایا و معایب این روش بخوانید.

هزینه کاشت مو به روش تکثیر چقدر است؟

متقاضیان کاشت مو به روش تکثیر چه افرادی هستند؟

در حال حاضر از میان روش‌های مختلفی که برای کاشت مو وجود دارد می‌توان گفت کاشت مو به روش تکثیر یکی از بهترین روش‌هاست. البته این روش در کلینیک‌های زیبایی انجام نمی‌شود و فقط در آزمایشگاه‌ها به نتایجی رسیده است اما به علت اینکه پیشرفت‌های قابل توجهی به وجود آمده در سالهای آینده در کلینیک‌های کشور از آن استفاده خواهد شد.

همان‌طور که میدانید یکی از شروط اصلی برای استفاده از روش‌های کاشت مو این است که بیمار بانک موی کافی داشته باشد به همین دلیل افرادی که بانک موی ضعیف دارند و دچار کچلی کامل شده‌اند نمی‌توانند از روش‌های کاشت مو استفاده کنند اما با انجام کاشت مو به روش تکثیر این محدودیت از بین خواهد رفت چون متخصصان می‌توانند با تکثیر چند عدد از موهای بیمار به کاشت مو بپردازند.

هزینه کاشت مو به روش تکثیر

به طور کلی هزینه‌ی خدمات زیبایی چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را محاسبه کرد چون هر کدام از مراکز با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه‌ای را در نظر خواهند گرفت بنابراین تعرفه‌ی ثابتی وجود نخواهد داشت که بتوان در آینده برای کاشت مو به روش تکثیر در نظر گرفت.

اما موضوع کاملاً واضح این است که هزینه‌ی کاشت مو به روش تکثیر قطعاً بیشتر از روش‌های دیگر خواهد بود چون انجام این روش به تخصص بالایی نیاز دارد و باید فولیکول‌ها مدت زمان خاصی در محیط کشت باقی بمانند.

کاشت مو به روش تکثیر چقدر طول می‌کشد؟

طبق اطلاعاتی که وجود دارد برای کاشت مو به روش تکثیر باید حداقل ۳ هفته فولیکول‌ها در محیط کشت باقی بمانند به همین دلیل برای انجام این روش باید مدت بیشتری برای پیوند مو منتظر ماند. اما به طور کلی روند رشد موها بعد از کاشت مانند روش‌های دیگر خواهد بود و بعد از ۳ ماه موها رشد خواهند کرد.

بانک موی مورد نیاز برای کاشت مو FCI

بانک مو از دو طریق می‎تواند انتخاب شود:

  • استفاده از موهای پشت گوش و سر
  • موهای بدن بیمار

بانک موی مورد نیاز از این روش به طور معمول از پشت گوش و سر انتخاب می‌گردد اما اگر فرد فاقد بانک موی مناسب در این نواحی باشد، می‌توان از موهای بدن نیز استفاده کرد.

استفاده از موهای بدن برای کاشت مو مشکلاتی دارد از جمله اینکه موهای بدن از لحاظ ضخامت، رنگدانه ها، میزان رشد با موهای سر تفاوت‌هایی دارند و علاوه بر این برداشت مو از بدن برای بیمار دردناک است. اسکار ایجاد شده ناشی از برداشت مو از بدن نیز بیشتر قابل مشاهده می‌گردد. بنابراین دلایل حتی الامکان بهتر است از موهای بدن برای کاشت مو استفاده نگردد مگر بنا به تشخیص پزشک. انجام صحیح و بدون اشکال این شیوه به دقت و تبحر بسیار زیاد پزشک بستگی دارد. امکان استفاده از موهای افراد دیگر نیز به عنوان بانک مو وجود ندارد زیرا خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی افراد با یکدیگر تقاوت دارد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha