مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مرکز کاشت موی ایران هیر مرکز کاشت موی ایران هیر
10 ژوئن 2018 بدون نظر 24060 بازدید

کاشت موی طبیعی

طاسی و ریزش مو، مشکل جدیدی برای جامعه نیست. از گذشته های دور افراد زیادی به خصوص مردان، با مشکل ریزش موی سر مواجه بوده اند. اما به دلیل اینکه علم پزشکی در مراحل اولیه خود بوده است، بسیاری از افراد از روش های کاشت موی مصنوعی یا کاشت کلاه گیس استفاده می کرده اند. اما امروزه با زیادتر شدن مشکل ریزش مو در مردان و زنان، به ناچار علم به سمت راه حل های قطعی تر و دائمی تر، همچون کاشت موی طبیعی رفته است. روش های قدیمی کاشت مو، عمدتاً ظاهری مصنوعی و عروسکی در فرد ایجاد می کرد که به مراتب از ظاهر طاس و کم موی سر فرد نامطلوب تر بود.

در جدیدترین روش کاشت موی طبیعی به نام SUT ، نه تنها فرد از مزایای کاشت موی تار به تار بهره می برد، بلکه درد و خونریزی بسیار کم تر از روش های قدیمی تر نظیر FIT و FUT می باشد.

کاشت موی طبیعی چیست؟

یکی از روش های بسیار مؤثر و قطعی در احیای موهای از دست رفته فرد، روش کاشت و پیوند موی طبیعی می باشد. در این روش، انتقال موهای طبیعی به سر فرد بیمار به روش فولیکولی یا با استفاده از گرافت های مو انجام می شود. در یکی از متدهای پیوند مو به نام روش ، انتقال موها از فرد دیگر به سر بیمار انجام می شود. این روش برای افرادی که دارای بانک موی قوی در پشت سر خود نیستند بسیار استفاده دارد.

در روش های جدیدتر کاشت مو، شامل کاشت موی طبیعی به روش FIT و FUT، یک نوار مو از پشت سر فرد بیمار گرفته شده و سپس این نوار مو به گرافت های کوچکتر تقسیم می شود. هر گرافت شامل چند تار مو است. سپس گرافت ها در ناحیه کم پشت یا طاس سر بیمار کاشته می شود.

کاشت موی طبیعی

در این روش، نتیجه کاشت مو طبیعی تر از روش های سنتی کاشت مو می باشد. به صورتی که به جز فرد بیمار، کسی دیگر متوجه عمل کاشت مو در فرد نمی شود. عمل کاشت موی طبیعی بسته به روش انتخابی یک تا چند جلسه ممکن است به طول بیانجامد.

نکات مهم و مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی با روش های مختلفی انجام می گردد که همه این روش ها مطمئن هستند و درصورت انجام صحیح درمان و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان، آسیب جدی به سلامتی فرد وارد نخواهند کرد. عمل کاشت موی طبیعی در عین مطمئن و بی خطر بودن، پیچیدگی هایی نیز دارد و باید با دقت بسیار زیاد انجام شود.

در واقع رضایتبخش بودن عمل به میزان زیادی به نحوه انجام آن و رعایت نکات قبل و بعد از عمل وابسته است. رعایت نکات لازم تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از بروز مشکلات در فرآیند درمان و حفظ سلامتی بیمار دارد. در ادامه به مهمترین نکاتی که فرد متقاضی کاشت موی طبیعی باید در نظر داشته باشد می پردازیم.

انتخاب کلینیک معتبر کاشت موی طبیعی

یکی از مهمترین نکاتی که فرد متقاضی کاشت مو باید در نظر داشته باشد، دقت در انتخاب کلینیک کاشت موی طبیعی است. در یک کلینیک معتبر و استاندارد، از مجموعه خدمات و تجهیزات استاندارد نیز استفاده می شود و این عامل در مثبت بودن نتیجه درمان بسیار موثر است.

انتخاب جراح کاشت موی طبیعی

یکی از مهمترین و اساسی ترین تصمیمات به هنگام انجام کاشت مو، انتخاب جراح با تجربه و متخصص است. البته این عامل نیز به انتخاب کلینیک بستگی دارد، چرا که یکی از ویژگی های کلینیک های معتبر، استفاده از پرسنل و پزشکان مجرب است که موجب بهبود نتایج درمان خواهد شد.

انتخاب پزشک مناسب علاوه بر تضمین درست انجام شدن عمل، با در جریان گذاشتن بیمار از مراقبت های قبل و بعد از درمان نیز باعث می گردد که نتیجه مناسب از عمل حاصل گردد.

کسب اطلاعات لازم در مورد فرآیند درمان

بیمار باید قبل از شروع درمان، اطلاعات لازم در مورد درمان را کسب نماید. پزشک نیز باید سوابق سلامتی بیمار، انگیزه وی از عمل و تمامی موارد مهم را با دقت بررسی کرده و بیمار را در جریان نکات مهم قرار دهد.

خودداری از مصرف دخانیات قبل از عمل

مصرف سیگار و الکل چند هفته قبل از شروع درمان باید قطع گردد، چرا که این موارد ممکن است نتیجه منفی در جریان عمل داشته باشند. مصرف برخی از داروها نیز ممکن است به تشخیص پزشک ممنوع اعلام شود. در این خصوص حتما باید با پزشک مشورت شود.

کاشت موی طبیعی

روش های کاشت موی طبیعی

روش های زیادی برای انجام کاشت مو وجود دارد که هرکدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشند و به شیوه منحصر بفردی انجام می شوند. در ادامه به این روش ها اشاره می نماییم.

روش کاشت موی طبیعی fut

این روش با برداشت یک نوار باریک از پشت سر بیمار انجام می گردد. بعد از برداشت نوار باریک، فولیکول موها بدقت و زیر میکروسکوپ به صورت واحدهای مجزا برداشته شده و آماده کاشت می گردند. محل برداشت نوار نیز توسط تیم جراحی به دقت ترمیم می گردد.

روش کاشت موی طبیعی fit

برداشت مو از بانک مو در این روش بوسیله پانچ انجام می گردد و بوسیله پانچ نیز در نقاط مورد نظر پیوند زده می شود. این روش برای افرادی استفاده می شود که بانک موی محدودی دارند و یا کاشت مو در ابرو، صورت و یا جای زخم انجام می شود.

کاشت موی مناسب برای هر فرد

یکی از مهترین دغدغه های افراد متقاضی کاشت موی طبیعی انتخاب روش مناسب کاشت مو است. در پاسخ به این سوال باید گفت که بهتر است انتخاب روش کاشت مو به پزشک سپرده شود. پزشک با بررسی شرایط هر فرد و با توجه به نقاط تحت درمان و میزان بانک مو، بهترین روش را برای فرد انتخاب خواهد کرد.

  • بطور کلی برای افرادی که از جراحی می ترسند و تمایلی به بخیه زدن ندارند و یا نگران اسکار ایجاد شده در روش fit  هستند، بهتر است از روش fut  استفاده شود.
  • برای افرادی که تمایل به تراشیدن موهایشان ندارند؛ روش fut مناسب تر است.
  • در مواردی مانند کاشت ابرو، ریش و سبیل و یا کاشت موی ناحیه اسکار بهتر است از روش کاشت مو fit استفاده شود.
  • برای بیمارانی که دچار طاسی ناحیه جلوی سر هستند و بانک موی مناسبی در پشت سر دارند، روش fut بسیار مناسب تر خواهد بود.
  • در مواردی که هدف بدست آوردن مقدار زیادی تار مو در یک جلسه است، روش fit پیشنهاد می گردد.

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی

آخرین مرحله از عمل کاشت موی طبیعی، رعایت درست و کامل مراقبت های لازم بعد از عمل است. در این خصوص پزشک باید اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار دهد. این نکات عبارتند از داروهای بعد از کاشت موی طبیعی، کلاه گذاشتن بعد از کاشت موی طبیعی، استخر و ورزش بعد از کاشت موی طبیعی، استحمام بعد از کاشت موی طبیعی، کشیدن قلیان و سیگار بعد از کاشت موی طبیعی و …

مزایای کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی یه عنوان بهترین روش درمان ریزش مو مزایای بسیار زیادی برای بیمار دارد که در ادامه به بخشی از آنها خواهیم پرداخت:

  • ظاهر طبیعی و غیر عروسکی در صورت فرد
  • خط رویش طبیعی
  • عدم ایجاد حساسیت به دلیل استفاده از موهای خود فرد
  • از بین رفتن کامل طاسی موی سر
  • امکان کاشت مو با تراکم بالا بسته به وضعیت بانک موی فرد

عوارض کاشت موی طبیعی

در صورتی که کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، عوارض دائمی ندارد. عوارض موقت مانند قرمزی و خارش سر پس از کاشت مو، پس از یک هفته از بین می رود. همچنین جراح متخصص با توجه به بانک موی بیمار و وسعت ناحیه طاسی، می تواند بهترین متد کاشت و پیوند مو را جهت گرفتن بیشترین تراکم کاشت مو به بیمار پیشنهاد نماید.

قیمت و هزینه کاشت مو در بهترین کلینیک تهران

همانطور که پیش تر از این گفتیم، هزینه و قیمت عمل کاشت مو بسیار بستگی به متد انتخابی و وضعیت بانک مو و تعداد گرافت های مورد نیاز برای رسیدن به بیشترین تراکم مطلوب بیمار دارد. شما می توانید مطمئن باشید که با انتخاب بهترین کلینیک کاشت و پیوند موی طبیعی در تهران، بهترین نتیجه را در قبال هزینه پرداختی خود دریافت می نمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha