مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چربی موی سر چربی موی سر
27 نوامبر 2018 بدون نظر 593 بازدید

بهترین روش های برای کاهش چربی موی سر

چربی موی سر، مشکل بسیاری از خانم ها و آقایان با پوست چرب است، این نوع موها، چند ساعت پس از حمام رفتن نیز شروع به چرب شدن می کنند و لازم است فرد به طور مرتب موها را شست و شو دهد، از این رو در مواقعی که فرد قادر به حمام نباشد، موها بسیار سنگین و چسبان می شوند و حالت ناخوشایند و کثیف گونه ای را در فرد ایجاد می کند، در همین راستا در این مقاله، روش های موثر برای کاهش چربی موی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت چربی موی سر

به طور کلی چربی موی سر به دلایل مختلفی رخ می دهد که برخی از این دلایل عبارتند از،  زیاده روی در استفاده از نرم کننده ها و مواد حالت دهنده، دست های آلوده فرو بردن در موها، سشوار و اتو کشیدن بیش از حد، استفاده از بروس و شانه های چرب و آلوده، تحریک پوست سر، عدم شست و شوی به موقع، آب و هوای آلوده و…  که همواره موجب کلافه شدن فرد از این بابت می شود.

بهترین روش های برای کاهش چربی موی سر

روش هایی برای کاهش چربی موی سر

  • از عادت دست بردن به موها و تحریک پوست سر با نوک انگشتان خودداری کنید.
  • مرتب روبالشی، فرچه، برس و شانه های خود را با شوینده و آب گرم به خوبی از چربی ها تمیز کنید.
  • تا حد ممکن جهت خشک کردن موها کمتر از سشوار استفاده کنید و حالت داد موها را با اتومو کنار بگذارید.
  • از شامپوهای مخصوص موهای چرب که قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند، استفاده کنید.
  • در هفته تنها دو الی سه مرتبه موها را با شامپو شست و شو کنید زیرا شستن موها و خشک کردن پوست موجب تحریک آن و تولید چربی بیشتر خواهد شد.
  • غداهای چرب کمتری بخورید، در عوض سبزی و میوه های تازه ی بیشتری مصرف کنید زیرا به متعادل سازی چربی بدن کمک زیادی خواهد کرد.
  • هنگام استفاده از شامپوی مخصوص موهای چرب، دو بار از شامپو استفاده کنید تا چربی به طور کامل پاک شود.

اثرات کاهش چربی موی سر

چربی موی سر، مشکلی است که فرد به طور مرتب با آن درگیر خواهد بود زیرا ترشح چربی از پوست سر، فرآیند طبیعی بدن است اما انجام برخی اقدامات به کاهش آن کمک خواهد کرد.

هنگامی که چربی موی سر کاهش یابد، فرد کمتر نیاز به استحمام رفتن خواهد داشت، زیرا در برخی مواقع فرد قادر به استحمام نیست و این مسئله موجب سنگین شدن و چسبندگی موها و خارج شدن آنها از حالت طبیعی خواهد شد.

کاهش چربی موی سر، به حفظ حالت، طراوت و تمیزی موها بسیار کمک خواهد کرد و از ایجاد خارش و التهاب پوستی در ناحیه ی سر نیز به موثری جلوگیری خواهد کرد.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha