مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پروسه کاشت مو پروسه کاشت مو
26 آگوست 2018 بدون نظر 1560 بازدید

پروسه کاشت مو و مدت زمان رشد مو بعد از کاشت

گاهی اوقات زمانی که فردی عمل کاشت مو انجام می دهد، خود او یا اطرافیانش لحظه شماری می کنند که نتیجه ی کاشت مو را بلافاصله پس از اتمام عمل ببینند ولی فقط با کله ای پر از زخم مواجه می شوند. پروسه کاشت مو به گونه ای است که نتایج آن درطول زمان مشهود می شود.

 شروع پروسه کاشت مو

عمل کاشت مو با متد های مختلفی انجام شود اما روال کلی تمام متدها این است که ابتدا گرافت های مو از ناحیه دهنده یا بانک مو برداشته شده و پس از آماده سازی در قسمت گیرنده به پوست سر پیوند  زده می شوند. پس از اتمام کار کاشت مو  می توان موهای پیوندی که بسیار کوتاه هستند را در ناحیه کاشت مو مشاهده نمود. این موها در روز های اولیه پس از پیوند سست هستند و نیاز به مراقبت های خاصی دارند. ناحیه دهنده ی مو نیز بایستی تحت مراقبت قرار گیرد تا خیلی زود بهبود یابد و حالت طبیعی خود را پیدا کند.

آنچه که در روز های اولیه پس از کاشت مو اتفاق می افتد

در روزهای اولیه پس از کاشت مو معمولا پوست سر متورم است و ممکن است که درد و خارش نیز احساس شود. عمل نمودن به توصیه های پزشک کاشت مو و مصرف داروهای تجویز شده به کنترل این علائم کمک می کند. تقریبا از روز ششم  ورم از بین می رود و ممکن است پوسته های خشکی در اطراف موهای پیوندی دیده شود. انجام شسشوی صحیح در این دوره به رفع این پوستها و همچنین دلمه های ناشی از زخم های جراحی کمک می کند.

پروسه کاشت مو و مدت زمان رشد مو بعد از کاشت

ریزش موهای کاشته شده

در هفته های دوم الی سوم پس از کاشت مو، موهای پیوندی شروع به ریخته شدن می کنند و فرد ظاهری شبیه به قبل از کاشت مو پیدا می کند، این ریزش مو جای نگرانی ندارد و  پس از گذشت چند هفته موهای جدیدی از پوست سر خارج می شوند.

رشد مجدد موها در ماه های پنجم الی نهم

موهای جدید خارج شده از پوست سر در ماه های پنجم الی نهم رشد پیدا می کنند و ممکن است تعدادی از آن ها به قدری رشد کنند که قابل کوتاه کردن باشند؛ البته در این زمان هنوز موها ظاهر کم پشتی دارند.

یک سال پس از کاشت مو

در این زمان درصد زیادی از موهای کاشته شده رشد کرده اند و نتیجه ی کاشت مو مشهود است البته در برخی افراد ممکن است که تعدادی از موهایی پیوندی حالت  طبیعی نداشته باشند که این وضعیت با مرور زمان بهتر می شود.

تکمیل پروسه کاشت مو در سال دوم

در سال دوم  پروسه کاشت مو کامل می شود و نتیجه ی نهایی کاشت مو به خوبی قابل مشاهده است.

[تعداد: 3   میانگین: 2.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha