مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ویتامین درمانی مو ویتامین درمانی مو
30 دسامبر 2018 بدون نظر 515 بازدید

برای ویتامین درمانی مو چه کنیم؟

موی هر انسانی جهت رشد و حفظ زیبایی خود و جلوگیری از ریزش مانند سایر اعضای بدن به انواع ویتامین ها نیاز دارد و به دلیل تاثیر وجود موها در زیبایی چهره هیچ کس تمایل ندارد به دلیل کمبود ویتامین دچار ریزش مو شود اما به دلایل مختلفی هر ساله میلیون ها نفر در تمام جهان به دلیل همین کمبود ویتامین دچار مشکلات پوست و مو می شوند که ما در اینجا خواهیم دانست برای ویتامین درمانی مو چه کنیم.

نقش ویتامین در سلامتی مو

بسیاری از مردم جهان و کشور ما درباره نقش ویتامین و مواد معدنی در حفظ و کاهش ریزش مو اطلاعات مناسبی ندارند و این افراد بدون آگاهی درست تصور می نمایند کمبود ویتامین مو را می توان از راه استفاده از انواع شامپوها، سرم های تقویت کننده و ماسک مو تامین نمود اما در واقع ویتامین موجود در این تقویت کننده ها هرگز از راه مو و پوست به ریشه مو جهت رفع کمبود ویتامین جذب نخواهد شد و این مواد تنها به صورت کوتاه مدت ظاهر مو را بهبود خواهند بخشید و نقشی در جلوگیری و رفع ریزش مو نخواهند داشت.

برای ویتامین درمانی مو چه کنیم؟

ویتامین درمانی مو

با استفاده از مواد غذایی که سرشار از ویتامین های ضروری مو جهت رشد و حفظ سلامتی آن هستند می توان هم از ریزش مو جلوگیری نمود و هم به کاهش این ریزش کمک نمود.

  • با مصرف پرتقال، کدو و جگر که حاوی مقادیر زیادی ویتامین A هستند می توان به تولید چربی پوست سر که مانع از خشکی و شکستن مو و در نهایت ریزش آن خواهد شد کمک نمود.
  • با دریافت ویتامین B که در ماهی، لوبیا، گوشت قرمز و تخم مرغ وجود دارد اکسیژن بیشتری از طریق گلوبول های قرمز خون به پوست سر می رسد و از این طریق از ریزش مو به دلیل کاهش تغذیه فولیکول های موها جلوگیری خواهد شد.
  • با مصرف اسید فولیک که در نخود و عدس به فراوانی یافت می شود نه تنها از ریزش موها جلوگیری می شود بلکه به ضخیم ماندن موها و عدم نازک شدن آنها به مرور کمک خواهد شد.
  • افرادی که تمایل دارند تولید کلاژن در بدن آنها افزایش پیدا کند  توانند با مصرف ویتامین C که در پرتقال، فلفل، کیوی و آناناس به فراوانی یافت می شود می توانند همواره موی خود را سالم نگه دارند.
  • ویتامین E یکی از ویتامین هایی می باشد که برای گردش خون به بهترین نحو در پوست سر بسیار مورد نیاز می باشد که این ویتامین با مصرف آجیل، ذرت، شلغم و سبزیجات به خوبی تامین خواهد شد.
  • مصرف روی جهت تولید چربی طبیعی پوست سر و وجود موهایی سالم بسیار ضروری می باشد که این ماده با مصرف جگر، میگو، سویا و زرده تخم مرغ به خوبی برای بدن محیا می گردد.
  •  با مصرف گوشت قرمز، میوه های خشک و بروکلی می توان آهن بدن را که کاهش آن در بدن عامل اصلی ریزش مو می باشد به تعادل رسانید.

مکمل های ویتامین برای مو

بسیاری از متخصصین پوست و مو برای بیماران خود که دچار مشکلات مو مانند خشکی، شکنندگی و ریزش شده اند در کنار درمان های دارویی و تغذیه ای انواع مکمل های ویتامینه چون ویتامین D، E و C را تجویز می نمایند تا با مصرف این مکمل ها در کنار مصرف مواد غذایی مفید و داروهای مختلف مشکلات موی بیماران رفع گردد و روند درمانی آنها سرعت بیشتری پیدا نماید.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha