مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

وز مو وز مو
20 نوامبر 2018 بدون نظر 1083 بازدید

از بین بردن وز مو با چند روش خانگی

به جز کسانی که به طور ژنتیکی موی وز و مجعدی دارند سایر افراد به دلیل مراقبت نادرست از موهایشان به وزی مو دچار می شوند و از نظر بسیاری از افرادی که موی وز دارند زندگی کردن با این نوع موها بسیار ناراحت کننده خواهد بود ، به جز روش های مختلف کراتینه کردن موها می توان با استفاده از روش های خانگی وز بودن موها را برای مدت ها از بین برد و موها را لطیف و لخت ساخت که از بین بردن وز مو با چند روش خانگی را در اینجا توضیح خواهیم داد.

وز مو

به طور کلی وز شدن و مجعد بودن موها و ایجاد موج در مو به خشکی و آسیب هایی که به مو وارد می گردد بستگی دارد و اگر مو به درستی رطوبت رسانی نشود و رطوبت طبیعی آن نیز به دلیل استفاده از سشوار و لوازم حرارتی و رنگ کردن زیاد از بین برود این خشکی دائمی منجر به آسیب به کوتیکول و لایه بیرونی مو خواهد شد و مو را وز خواهد ساخت که این خشکی و حالت زمخت موها از نظر زیبایی برای مو بسیار ناپسندیده خواهد بود.

از بین بردن وز مو با چند روش خانگی

از بین بردن وز مو با چند روش خانگی

  • مخلوط تخم مرغ و روغن بادام و ماساژ موی وز با این مخلوط به مدت ۱۰ دقیقه و سپس قرار دادن آن تا ۴۰ دقیقه بر روی مو و سپس شستشوی موها با شامپو باعث نرم شدن موها و رفع حالت وز بودن مو خواهد شد.
  • انتخاب شامپوی مناسب و بدون سولفور و استفاده از نرم کننده پس از شامپو زدن از وز شدن موها جلوگیری خواهد کرد.
  • ترکیب کردن یک فنجان سس مایونز، روغن زیتون و ۱ عدد تخم مرغ موجب ایجاد خمیری مناسب جهت نرم کردن موی وز خواهد بود و با آغشته کردن موها به این خمیر و قرار دادن کلاه پلاستیکی تا نیم ساعت و سپس شستن با شامپو و نرم کننده به طور معجزه آسایی وز بودن موها را از بین خواهد برد.
  • جهت رفع خشکی و وز بودن موها شما می توانید به یک عدد موز له شده کمی عسل و روغن نارگیل اضافه کنید و این خمیر را به مدت ۲۵ دقیقه بر روی موها قرار دهید و سپس با شامپو بشویید تا اثری از وزی موها باقی نماند.

نکات مراقبتی از موها و عدم وز شدن آنها

  • استفاده از نرم کننده پس از شامپو زدن و سرم مو باعث جلوگیری از وز شدن موها خواهد شد.
  • شستن موها با آب گرم موجب می گردد چربی و رطوبت طبیعی مو از بین برود و موها خشک و بدحالت شوند.
  • گرمای سشوار بیشترین آسیب را به مو وارد می نماید که باید از استفاده زیاد از آن پرهیز کرد.
  • موها نباید بیشتر از سه بار در هفته با شامپو شسته شوند زیرا اغلب شامپوها حاوی سولفور هستند که رطوبت موها را از بین می برد.
  • کوتاه کردن نوک موها هر دو ماه یکبار بهترین روش برای کنترل موی مجعد می باشد .
[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha