مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نگهداری از مو نگهداری از مو
29 اکتبر 2018 بدون نظر 592 بازدید

شیوه صحیح نگهداری از مو

متاسفانه بسیاری از افراد با شیوه ی صحیح نگهداری از مو آشنایی کافی ندارند و همین باعث میشود موهایشان دچار آسیب های مختلف شود و حتی ریزش مو را تجربه کنند. بهتر است بدانید راه های مراقبت از مو بسیار ساده است و در بسیاری از مواقع میتوان با توجه به آن ها از آسیب های شدیدی که به موها وارد خواهد شد جلوگیری به عمل آورد. در صورتی که با راه و روش های مختلف نگهداری و مراقبت از مو آشنایی ندارید بهتر است به مطالعه ی این مطلب بپردازید.

نگهداری از مو با شستشوی صحیح

برای مراقبت از مو و نگهداری از مو باید به شستشوی صحیح آن توجه کافی داشته باشید. متاسفانه بسیاری از افراد با روش صحیح شستشوی موها آشنایی ندارند و همین باعث میشود موهایشان دچار اسیب های مختلف شود و حتی شاهد نازکی و ریزش مو ها باشند. قدم اول برای شستشوی مو انتخاب شوینده ای مناسب است که به پوست سر آسیب نرساند و در عین حال قدرت پاک کنندگی مناسب داشته باشد.

شیوه صحیح نگهداری از مو

برای شستن موها باید توجه داشته باشید که حتما از آب ولرم استفاده کنید. استفاده از آب داغ باعث میشود تا چربی طبیعی موها از بین برود و به دنبال آن شاهد خشکی و شکنندگی موها باشیم. علاوه بر این باید تا جایی که امکان دارد از چنگ زدن موها بپرهیزید و با ملایمت موهایتان را شستشو دهید. ضمن این که بهتر است هر چند وقت یکبار به تعویض شوینده ای که استفاده میکنید بپردازید.

از شانه کردن موهای خیس بپرهیزید

برای نگهداری از مو باید از شانه کردن موهای خیس خود داری کنید چون این کار باعث میشود تا موها کشیده شوند و ساختار طبیعی خود را از دست دهند. در نتیجه نمیتوان موها را به خوبی حالت داد و دچار شکنندگی میشوند. متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام شستشوی موها از شانه استفاده میکنند که همین باعث میشود موهایشان دچار آسیب های مختلف شود.

از نرم کننده ی مو استفاده کنید

استفاده از نرم کننده ها روشی مناسب برای نگهداری از مو است چون نرم کننده ها باعث میشوند تا بتوانید به راحتی موهایتان را شانه کنید و موهایتان در زمان شانه کردن دچار کشیدگی نشوید.

افرادی که موهای چرب دارند باید مقدار کمتری از نرم کننده ها را بر روی پوست سر خود استفاده کنند چون ممکن است ترشح چربی سر در برخی موارد افزایش پیدا کند.

به علت اینکه استفاده از نرم کننده ها باعث حالت گرفتن بهتر مو میشود افرادی که از نرم کننده ها استفاده میکنند کمتر موهای خود را سشوار میکشند و همین باعث میشود موها سالم تر بمانند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha