مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو
9 ژانویه 2019 بدون نظر 533 بازدید

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو برای جلوگیری از آسیب به فولیکول ها

عمل زیبایی کاشت مو از جمله جراحی های زیبایی بسیار حساس و تخصصی است که در موفقیت آن عوامل متعددی دخیل هستند، از وضعیت مناسب بانک موی فرد گرفته تا تجربه مهارت پزشک متخصص، حتی رعایت مراقبت های لازم پس از کاشت مو نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد، در همین راستا در این مقاله، نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو به عنوان یک مورد از مراقبت های ضروری بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل زیبایی کاشت مو

در افرادی که دچار کم پشتی مو یا طاسی ناحیه ای هستند، در صورت داشتن بانک موی مناسب در پشت سر می توان عمل کاشت مو را انجام داد، بدین معنی که تحت بیحسی موضعی، موهایی همراه با ریشه از عمق پوست برداشته شده و در نواحی مورد نیاز با دقت پیوند زده می شوند تا پس از پیوند مناسب این موها در نواحی جدید با بدن، شاهد رشد طبیعی موها، پس از حدود یک سال خواهیم بود.

عمل کاشت مو، با توجه به وسعت ناحیه مورد نیاز به پیوند مو، ممکن است از ۳ الی ۸ ساعت به طول انجامد، زیرا باید هر فولیکول مو با دقت و ظرافت در خط رویشی که برای موها طراحی می شود، کاشته شود.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو برای جلوگیری از آسیب به فولیکول ها

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

پس از انجام عملیات کاشت مو با ترخیص شدن فرد بیمار، شب هنگام جهت خواب، فرد به منظور جلوگیری از خارج شدن گرافت های پیوندی و همچنین کاهش تورم پس از کاشت باید برای خواب در موقعیت نیمه راست قرار گیرد، یعنی از دو یا چند بالش برای بالا نگه داشتن سر خود هنگام خواب در اولین شب پس از عمل در خانه استفاده کند، در شب های دوم و سوم نیز به همین روش عمل باید عمل کرد. اگر فرد بتواند، برای این که سر خود را بالا نگه دارد، روی یک صندلی راحتی بخوابد، بهتر خواهد بود.

اگر موهای پیوندی در قسمت پایین تر تاج سر قرار داده شده باشند و اینکه یک خط برش در پشت سر وجود داشته باشد، در دو شب اول برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رشد موها و خارج شدن پیوندها در اثر اصطکاک با بالش لازم است فرد به پهلو بخوابد.

تاثیر مراقبت های بعد از کاشت مو

پس از عمل کاشت مو، در صورتی که مراقبت های لازم رعایت گردد، فولیکول های کاشته شده بدون آسیب، با قدرت تمام شروع به پیوند خوردن با بدن می کنند و بدین ترتیب موفقیت پیوند بالا خواهد رفت اما در صورتی که فرد مراقبت های لازم را رعایت نکند، احتمال خارج شدن پیوندها از پوست، عفونت کردن محل پیوند و تضعیف موها خواهد بود، در نتیجه، نمی توان نتایج مطلوبی از عمل کاشت مو انتظار داشت.

مراقبت های ضروری پس از کاشت مو شامل نحوه شست و شوی سر، نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو ، نحوه تغذیه، نحوه ورزش کردن و انجام فعالیت های روزمره و حتی نحوه ی صحیح رابطه زناشویی نیز در این خصوص باید با مشورت از پزشک معالج به درستی رعایت گردد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha