مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

موهای سفید موهای سفید
25 دسامبر 2018 بدون نظر 1198 بازدید

رنگ موی طبیعی برای موهای سفید

سفیدی مو مسئله ای می باشد که در گذشته از نشانه های بالا رفتن سن بوده است اما امروزه به دلایل مختلفی حتی جوانان نیز به سفیدی زودرس مو دچار می شوند و کمتر جوانی را می توان دید که لابه لای موهای تیره خود چند تار موی سفید نداشته باشد و وجود این موهای سفید برای بسیاری از افراد آزاردهنده می باشد و برخی به جای استفاده از رنگ های شیمیایی تمایل دارند با رنگ های طبیعی این تار موهای سفید را تیره یا به رنگ دیگری تغییر دهند که در اینجا خواهیم خواند رنگ موی طبیعی برای موهای سفید با ترکیب چه مواد طبیعی ممکن می شود.

موهای سفید

امروزه عوامل متعددی موجب گردیده اند تا عمر رنگ دانه سازنده رنگ موها بسیار کوتاه شود و با اینکه از عمر انسان سال های زیادی نگذشته است و رشد موها همچنان ادامه دارد تارهای موی سفید بیش و کمی در موها ظاهر شود و به دلیل تمام شدن عمر سلول رنگ دانه ساز موها دیگر رنگی نخواهند شد و سفید خواهند شد.

رنگ موی طبیعی برای موهای سفید

رنگ موی طبیعی برای موهای سفید

  • رنگ‌ موهای گیاهی قدمتی هزار ساله دارند و انواع مختلفی دارند اما تنوع رنگی آنها به اندازه رنگ موی شیمیایی نخواهد بود.
  • جهت تیره کردن و یا قهوه ای نمودن موهای سفید می توان ۳ قاشق تنباکو را با ۲ لیوان آب جوشاند و عصاره آن را که به میزان یک لیوان خواهد بود به مدت دو ساعت بر روی موها قرار داد و سپس آبکشی نمود.
  • ترکیب چند قاشق گل بابونه و ۵ قاشق ریواس و ۳ لیوان آب می توان محلولی جوشانده و سرد شده جهت تبدیل موهای سفید به طلایی ایجاد نماید.
  • برای پوشاندن موهای سفید جوشانده ۲ قاشق پوست گردوی تازه، ۲ قاشق گل شقایق و ۱ لیوان آب خمیری یکدست را ایجاد می نماید که با قرار دادن آن بر روی موهای سفید به مدت ۶۰ دقیقه رنگ موها تیره خواهد شد.
  • جوشانده رزماری به تنهایی و قرار دادن آن بر روی موها از شب تا صبح نیز باعث تیره شدن موهای سفید خواهد شد.

نکته کلیدی استفاده از رنگ های طبیعی

افرادی که جهت رنگ کردن موهای سفید خود قصد استفاده از رنگ های طبیعی را دارند باید به این نکته اساسی واقف باشند که رنگ های طبیعی ماندگاری بیشتری از رنگ های شیمایی بر روی موها دارند و تا چندین ماه پس از استفاده از این رنگ ها نمی توان از رنگ های شیمیایی جهت رنگ کردن موها استفاده کرد زیرا رنگ های شیمایی بر رنگ های طبیعی استقرار نخواهند یافت و رنگ های طبیعی باعث خواهند شد که رنگ شیمیایی تاثیری بر تغییر رنگ مو نداشته باشند.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha