مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

موهای بدون موخره موهای بدون موخره
2 ژانویه 2019 بدون نظر 572 بازدید

روش های داشتن موهای بدون موخره

یکی از مشکلاتی که برای مخصوصا خانم هایی که موی بلندی دارند مانع از  نگه داشتن موهای بلند می گردد ایجاد موخره می باشد و به دلیل عدم مراقبت مناسب از موهای بلند و خشکی آنها این افراد مجبور می شوند موهای خود را تا جایی که دچار موخره  شده است کوتاه نمایند اما روش های داشتن موهای بدون موخره چیست.

علت بروز موخوره

موخره مشکل شایعی در موهای بلند می باشد که در این حالت قسمت انتهای ساقه مو دچار شکاف و چند شاخگی می شود و پس از آن به دلیل شکاف ایجاد شده تار موها به تدریج دچار شکستن و خرد شدن می شوند.

علت بروز موخره از بین رفتن رطوبت مو می باشد و به دلیل خشکی بیش از حد به کوتیکول که لایه پوشاننده مو می باشد آسیب وارد می شود ، مشکل موخره بیشتر برای افرادی که زیاد از سشوار و اتوی مو در موهای خود استفاده می نمایند ایجاد می گردد.

روش های داشتن موهای بدون موخره

موهای بدون موخره

افرادی که تمایل دارند موهای بدون موخره داشته باشند و می خواهند موی بلند خود را حفظ نمایند باید نکات مراقبتی زیادی را در زمینه مراقبت از موهایشان رعایت کنند نکاتی مانند موارد زیر:

  • هر فردی باید حداقل سالی یک بار موهای خود را یک تا دو سانتیمتر کوتاه نماید.
  • استفاده از شامپو در هر بار استحمام جهت شستشوی موها مسئله ای می باشد که به ساختمان مو آسیب وارد می نماید و مو را خشک و زبر خواهد کرد.
  • افرادی که جهت شستشوی موهای خود از آب داغ استفاده می نمایند به دلیل از بین بردن رطوبت طبیعی موها بیش از دیگران به موخره دچار می شوند.
  • بهترین روش شستشوی موها جهت جلوگیری از موخره شستشوی مو با آب ولرم و آبکشی آنها با آب سرد می باشد.
  • پس از هر بار استحمام جهت جلوگیری از خشکی موها و حفظ رطوبت آنها باید از مرطوب کننده مرغوب تنها در ساقه موها استفاده شود.
  • خانم هایی که موهای خود را با استفاده از دکلره با فواصل زمانی کوتاه رنگ می نمایند بیش از دیگران به موخره دچار خواهند شد.
  • خانم هایی که موی بلند دارند باید جهت جلوگیری از موخره به طور هفتگی موهای خود را با روغن های خالص طبیعی چون زیتون و نارگیل ماساژ دهند.
  • یکی از دلایل اصلی ایجاد موخره در موها استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو می باشد که به دلیل از بین بردن رطوبت موها استفاده از این وسایل باید به حداقل برسد.

انتخاب شامپوی مناسب برای جلوگیری از ایجاد موخوره

یکی از بهترین روش های جلوگیری از ایجاد موخره در موها انتخاب یک شامپوی مناسب و سازگار با نوع موها می باشد زیرا شامپویی که برای شستشوی موها انتخاب می شود تاثیر مستقیمی بر سلامت موها دارد و بهترین روش شستشوی مو با شامپو  استفاده از کف شامپو جهت شستشوی موها و سپس آبکشی کامل تا زمان رفع کامل شامپو از روی موها خواهد بود.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha