مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

fit و fut fit و fut
۱۳ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 312 بازدید

مقایسه کاشت مو به روش های fit و fut

کسانی که قصد کاشت موی طبیعی را دارند  روش های کاشت مو fit و fut دو مورد از رایج ترین روش های کاشت موی طبیعی هستند که در پیش روی آن ها قرار دارند، در این مطلب به مقایسه این دو روش پر طرفدار کاشت موی طبیعی می پردازیم.

نحوه انجام روش های fit و fut برای کاشت موی طبیعی

در روش fut برای به دست آوردن گرافت های مو ابتدا یک نوار باریک از پوست قسمت پشت که حاوی مو است برداشته می شود و حدود ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ گرافت مو از آن تهیه می شود و این گرافت های مو در قسمت های کم مو یا بی موی سر با نظم خاصی و به صورت مجزا  با ایجاد برش های بسیار کوچکی به پوست سر پیوند زده می شوند.

اما در روش fit کار برداشت گرافت های مو به صورت نواری نیست بلکه به وسیله پانچ و به صورت مجزا  گرافت های مو را از نقاط مختلف بانک مو که اغلب قسمت پشت سر و بالای گوش ها است برداشت می کنند و برای پیوند آن ها نیز از پانچ استفاده می شود.

fit و fut

مقایسه اثر بخشی این دو روش

به طور کلی و بر اساس نظر متخصصان زیادی کاشت مو به روش fut موفقیت آمیز تر است، زیرا درصد خیلی بالایی از فولیکول های مویی که با این روش پیوند زده شده اند،  دوباره شروع به رشد می کنند و در واقع زنده می مانند. بنابراین تراکم موی کاشته شده حفظ می شود و موها پس از مدت زمانی از بین نمی روند. اما در روش fit معمولا فولیکول های مو هنگام جداسازی از بانک مو دچار آسیب های بیشتری می شوند و به همین دلیل برخی از آن ها پس از کاشته شدن قادر به رشد نخواهند بود و از بین می روند.

آسیب دیدگی فولیکول مو به روش fit در موهای فر و مجعد بیشتر اتفاق می افتد. اما به هر حال مهارت و تجربه تیم کاشت مو بسیار اهمیت دارد و در نتیجه کاشت مو به هر روشی از جمله روش های fit و fut بسیار اثر گذار است.

کاربرد های روش های fit و fut

کسانی که بانک موی خوبی در پشت سر خود دارند بهتر است از روش fut استفاده کنند، این روش معمولا برای کاشت موی گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. روش fit نیز اغلب برای کاشت موهای محدود مثلا ترمیم ابرو،  ترمیم موهای صورت و محل زخم های قدیمی کارایی دارد.در مواردی  هم که ممکن است فرد در آینده تصمیم به کاشت موی مجدد داشته باشد استفاده از روش fit بهتر است. در برخی موارد نیز پزشکان ترکیبی از این دو روش  را برای برخی از افراد توصیه می کنند.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *