مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مقایسه کاشت مو مقایسه کاشت مو
26 سپتامبر 2018 بدون نظر 683 بازدید

مقایسه کاشت مو به روش های مختلف و بررسی مزایا و معایب آنها

عمل کاشت مو هنگامی برای فرد ضرورت پیدا خواهد کرد که رشد مو در فرد با روش های درمانی دیگر پاسخ نداده باشد ، لذا در این صورت پزشک متخصص در صورت وجود بانک موی مناسب در ناحیه پشت سر و یا در بدن فرد ، عمل کاشت و پیوند مو را انجام می دهد تا بدین وسیله تراکم مناسب مو در فرد پس از عمل پیوند مو ایجاد گردد ، به دلیل تفاوت های فیزیکی و روحی در افراد مختلف ، روش های مختلفی جهت کاشت و پیوند مو وجود دارد، در همین راستا، مقایسه کاشت مو به روش های مختلف و بررسی مزایا و معایب آنها  در این مقاله آورده شده است.

مقایسه کاشت مو

در رابطه با مقایسه کاشت مو می توان عنوان نمود ؛ عمل کاشت موی طبیعی و زنده می تواند به روش های مختلفی نظیرfit ، fut ، bht ، sut صورت پذیرد که مهمترین و متداول ترین روش کاشت مو هستند ، در ادامه ما با همراه باشید تا ضمن معرفی هر روش ، مقایسه کاشت مو مختصر و مفیدی نیز بین این روش ها انجام شود .

کاشت مو روش fit

در روش fit ، پزشک متخصص جهت برداشت فولیکول های بدن از هولدر دستی به نام پانچ استفاده می کند، به کمک این دستگاه ، گرافت های مو بدون نیاز به جراحی و بخیه کردن از بانک موی فرد با بیحسی موضعی ایجاد شده در محل برداشته می شوند ، محل کمی خونریزی خواهد کرد اما نیازی به بخیه نخواهد داشت.

مقایسه کاشت مو به روش های مختلف و بررسی مزایا و معایب آنها

برداشت فولیکول ها به صورت پراکنده از بانک مو انجام می شود ، پس از برداشت نیز ، به کمک دستگاه پانچ مجددا پزشک با دقت و ظرافت به کاشت فولیکول های پیوندی در عمق مناسب از پوست و در خط رویشی که جهت طبیعی بودن عمل کاشت طراحی می شود ،اقدام می کند.

دستگاه پانچ خود شکاف لازم برای پیوند زدن موها را ایجاد خواهد کرد، از آنجا که سرعت و تعداد فولیکول های پیوندی، در این روش ، نسبت به دیگر روش های کاشت مو کمتر است ، معمولا از این روش جهت کاشت مو در نواحی که به موی کمی نیاز دارند ، استفاده می شود، روش fit جهت کاشت مو در ابرو ، مژه ، ریش و سبیل نیز روش مناسبی خواهد بود .

کاشت مو روش fut

در این روش سرعت و تعداد فولیکول های پیوندی بیشتر می باشد زیرا برداشت فولیکول های پیوند از بانک موی پشت سر فرد ، به صورت نواری خواهد بود که امکان جداسازی فولیکول های سالم و قوی بیشتر را به متخصص و یا تکنسین کاشت مو خواهد داد.

بدین ترتیب طی یک جلسه می توان تراکم بالایی از مو را در فرد کاشت ، در روش fut ، برداشت و پیوند مو نیز با ایجاد بیحسی موضعی صورت می پذیرد ، لذا با برداشت نواری به طول حداکثر ۲۵ سانتی متر و عرضی حدود ۲ سانتی متر به کمک تیغ جراحی از بانک موهای فرد ، محل بخیه خواهد شد ، پس از آن با جداسازی فولیکول های سالم ، با ایجاد شکاف ریزی با استفاده از ابزار مخصوص ، عمل پیوند با ظرافت به منظور ایجاد خط طبیعی رویش مو ، صورت خواهد پذیرفت .

کاشت مو روش sut

استفاده از دستگاه پانچ لیزری در روش sut باعث کاشت حدود ۱۴ هزار تارمو طی یک جلسه خواهد شد زیرا در این روش برداشت فولیکول های پیوندی و همچنین عمل کاشت مو با دستگاه اتوماتیک پانج لیزری انجام می شود که سرعت و دقت بالایی دارد ، عدم نیاز جراحی و بخیه زدن از جمله مزیت های کاشت مو به این روش می باشد.

مقایسه کاشت مو به روش های مختلف و بررسی مزایا و معایب آنها

کاشت مو روش bht

در روش bht ، بانک مو جهت برداشت فولیکول های مو ، صورت و بدن فرد خواهد بود زیرا این روش برای افرادی مناسب است که از بانک موی مناسب و قوی برخوردار نیستند ، لذا اگر فرد شرایط چنین کاشت مویی را داشته باشد.

به روش دستی به کمک ابزار پزشکی خاص فولیکول های مو از خط ریش و یا دیگر اجزای بدن ( سینه ، ران ، کمر و …) برداشت می شوند و سپس این موها با دقت در خط رویش موهای جلوی سر با ایجاد شکاف های ریز کاشته می شوند ، روش bht را روش  انتقال ی موی بدن به سر نیز می نامند و در موارد خاص صورت می پذیرد و کمتر از دیگر روش های کاشت مو صورت می پذیرد .

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha