مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

معایب رنگ کردن مو معایب رنگ کردن مو
30 جولای 2018 بدون نظر 480 بازدید

معایب رنگ کردن مو چیست؟

اگرچه رنگ کردن مو یکی از روش های ایجاد تنوع در ظاهر افراد و یا رهایی برای پوشاندن نشانه های پیری یعنی موهای سفید است اما معایب و عوارض رنگ مو چشمگیر هستند و توصیه می شود رنگ کردن موها تبدیل به یک عادت همیشگی نشود. موارد ذکر شده در ادامه مطلب از مهمترین معایب رنگ کردن مو به شمار می روند.

ایجاد حساسیت به دلیل وجود مواد آلرژی زا در ترکیبات رنگ مو

به دلیل وجود ماده ای به نام پارافنیلین دی آمین(PPD) در اکثر رنگ های موجود در بازار، احتمال ایجاد حساسیت به رنگ مو بالا است. حساسیت ناشی از رنگ مو با علائمی نظیر خارش، سوزش ، قرمزی و التهاب پوست سر و حتی ایجاد تورم در اطراف چشم ها، بینی و کل صورت خود را نشان می دهد.

شکنندگی موها پس از رنگ شدن

از جمله معایب رنگ کردن مو خصوصا به صورت مکرر و یا استفاده از رنگ موهایی با درصد بالایی از آمونیاک و پر اکساید، از بین رفتن کوتیکول مو و در نتیجه از بین رفتن رطوبت و پروتئین ساقه ی مو می باشد که در نهایت منجر به شکننده و کدر شدن آن می شود. در موارد شدید آسیب دیدگی خرد شدن و ریزش ساقه ی مو دور از انتظار نیست.

معایب رنگ کردن مو چیست؟

احتمال بروز سرطان یکی دیگر از معایب رنگ کردن موی سر

آزمایش های بسیاری ثابت کرده که PPD موجود در اکثر رنگ موهای شیمیایی به DNA انسان صدمه می زند و باعث بروز سرطان  می شود. از همین رو وجود مقادیر اندک این ماده در رنگ مو مشکوک بوده و در حال حاضر آزمایش های زیادی در مورد سرطان زا بودن رنگ موها در حال انجام شدن است و برخی از آزمایش ها ارتباط معنی داری بین رنگ مو و بروز برخی از سرطان ها اثبات نموده اند.

بروز آسم در افرادی که بوی رنگ مو را مرتبا استشمام می کنند

افرادی که بوی رنگ مو را مرتبا استشمام می کنند همانند آرایشگرهایی که به صورت روزانه با این گونه مواد سر و کار دارند، ریسک ابتلا به آسم در ان ها بیشتر است و دلیل آن هم وجود ماده ی آلرژی زای PPD  موجود در رنگ ها است.

راهکارهایی برای کاهش معایب رنگ کردن مو

کسانی که تمایل به استفاده از رنگ مو دارند و از رنگ کردن موهای خود صرفنظر نمی کنند با به کار بستن راهکارهای زیر می توانند معایب و عوارض رنگ مو را کاهش دهند:

  • استفاده از رنگ مو با فواصل زمانی بیشتر
  • انتخاب رنگ مویی با درصد پایین تری از آمونیاک و پر اکساید و یا رنگ موهای فاقد PPD
  • استفاده از رنگ موهای طبیعی و گیاهی همانند بابونه، حنا، روناس، و …
  • تقویت موها قبل و پس از رنگ کردن
[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha