مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو به روش prp کاشت مو به روش prp
10 آگوست 2018 بدون نظر 1325 بازدید

مزایا و معایب کاشت مو به روش prp

تزریق prp از جمله روش های درمانی نوین است که در تقویت موها  و جلوگیری از برخی موارد ریزش مو می تواند اثر گذار باشد. با اینکه  موارد کاربرد prp برای عارضه های مو محدود و مشخص است. گاهی اوقات برخی افراد در مورد آن دچار تصورات اشتباهی می شوند و فکر می کنند کاشت مو به روش prp یکی از روش های نوین کاشت مو است و می خواهند با مزایا و معایب کاشت مو به این روش آشنا شوند!

کاشت مو به روش prp از روش های نوین کاشت مو نیست

کاشت مو به روش prp وجود خارجی ندارد. از prp درمانی یا به عبارتی تزریق  prp برای درمان و کنترل بعضی از عارضه هایی که موی سر دچار آن ها می شود، مانند برخی از ریزش موها و یا ضعیف شدن کلی مو مورد استفاده قرار می گیرد، ولی نمی توان گفت که با تزریق ماده ی پی آر پی به پوست سر کاشت مو صورت می گیرد.

مزایا و معایب کاشت مو به روش prp

شیوه تاثیر تزریق prp به زبان ساده

ماده ی پی آر پی که از خون هر فرد به صورت اختصاصی برای خود او استخراج می شود، حاوی تعداد بسیار زیادی پلاکت خون است ، پلاکت ها به دلیل داشتن فاکتور های رشد فعال فواید زیادی برای فعال کردن دوباره سلول های بدن و افزایش سرعت تکثیر آن ها  برای بازسازی سلول ها و بافت های مختلف بدن دارند. بنابراین تاثیری که تزریق این ماده در پوست سر خواهد داشت این است که موجب تحریک فولیکول های مو برای بازسازی و رشد دوباره می شود و به این ترتیب موجب تقویت ساختار مو، کنترل ریزش و حتی رویش مجدد موهایی می شود که فولیکول آن ها برای مدتی غیر فعال بوده است.

مزایا و معایب روش prp

از مهم ترین مزایای تزریق  prp در سر مواردی نظیر تقویت موها  به صورت طبیعی و بدون نیاز به مواد شیمیایی ودارویی که ممکن است موجب حساسیت شوند، داشتن اثرات نسبتا پایدار در مقایسه با برخی دیگر از روش های تقویت مو، پایین بودن احتمال بروز عوارضی همچون عفونت و غیر ممکن بودن مبتلا شدن به بیماری های واگیر دار به دلیل استفاده از وسایل کاملا استریل، می باشند. از معایب عمده این روش نیز می توان به غیر قابل پیش بینی بدون میزان اثر بخشی، نیاز به تکرار درمان طی چندین جلسه و انجام تزریق های سالیانه پس از اولین درمان و غیر قابل پیش بینی بودن هزینه ی تمام شده ی درمان به دلیل مشخص نبودن تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان اشاره نمود.

[تعداد: 6   میانگین: 3.5/5]




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم




captcha