مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو به روش fit کاشت مو به روش fit
۱۳ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 144 بازدید

کاشت مو به روش fit چه مزایا و معایبی دارد؟

کاشت یا پیوند موی طبیعی با روش fit یکی از انواع روش های کاشت مو است که امروزه بسیار متداول است. افراد زیادی به دلیل اینکه این روش نسبت به روش کاشت موی fut، کم تهاجمی تر محسوب می شوند، مایلند که از این روش استفاده کنند. اما کاشت مو به روش fit نیز مانند هر روش درمانی دیگری مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

نحوه برداشت و کاشت گرافت های مو به روش fit

برداشت مو از بانک موی افراد به صورت تک تک یا مجزا است یعنی به وسیله پانچ گرافت های مو را از نقاط مختلفی از بانک مو برداشت می کنند و سپس در نواحی مورد نظر آن ها را به صورت دستی و یا به کمک دستگاه هایی با مکانسیم پنیوماتیک (بادی) کاشته می شوند.

کاشت مو به روش fit

مزایای کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit دارای مزایای زیر می باشد:

با توجه به نوع روشی که برای برداشت و کاشت گرافت های مو در این روش استفاده می شود، امکان کاشت گرافت موی بیشتری در طی چندین جلسه ی متوالی وجود دارد، همچنین کسانی که دوست ندارند پس از کاشت مو اسکار خطی شکلی در پشت سر آن ها وجود داشته باشد و یا به دلیل اینکه در گذشته از روش کاشت موی fut استفاده کرده اند و در حال حاضر به دلیل محدودیت های بانک مو امکان استفاده از این روش را ندارند، کاشت مو به روش fit هنوز قابل انجام است.

خونریزی مختصر و عدم به جا گذاشتن اسکار یا جوشگاه بسیار مشخص همانند اسکاری که پس از کاشت مو به روش  fut باقی می ماند، یکی دیگر از مزیت های این روش است هرچند که امکان ایجاد اسکار های حلقوی شکل حدودی نیز وجود خواهد داشت که فقط در صورت کوتاه بودن بیش از اندازه موها قابل رویت هستند.

معایب کاشت مو به این روش

کاشت مو به روش fit دارای معایب زیر می باشد:

احتمال آسیب به فولیکول های مو هنگام برداشت به وسیله پانچ  موجب می شود تا تعدادی از فولیکول های مو هنگام برداشت و یا کاشت مجدد دچار آسیب شوند و حتی ممکن است حدود ۴۰ در صد از پیوند ها از بین رفته و رشد نکنند.

طولانی بودن مدت زمان انجام کاشت مو (۷ الی ۱۰ ساعت) نیز یک عیب محسوب می شود، همین طولانی بدون روند برداشت و پیوند فولیکول های مو نیز می تواند موجب خشک شدن و آسیب رسیدن به فولیکول های مو شود.عموما استفاده از این روش برای کاشت موهای محدود کارایی دارد. کوتاه کردن کلی موی سر نیز در این روش الزامی است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *