مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند موی طبیعی زنان پیوند موی طبیعی زنان
29 سپتامبر 2018 بدون نظر 619 بازدید

مزایا و معایب پیوند موی طبیعی زنان

تراکم مناسب مو از جمله فاکتورهای تاثیرگذار در زیبایی چهره ی زنان محسوب می شود ، اما همواره عواملی نظیر ؛ زمینه ی ارثی و ژنتیکی  ، اختلالات هورمونی و افزایش سن ، پرپشتی موها را به عارضه ی ریزش مو دچار می سازد ، در این صورت اگر پزشک متخصص پوست و مو نتواند با راهکارهای درمانی تخصصی به احیاء فولیکول های مرده ی مو بپردازد ، تنها روش دائمی رفع کم پشتی موها، عمل زیبایی پیوند موی طبیعی خواهد بود ، در همین راستا ، در این مقاله ، مزایا و معایب پیوند موی طبیعی زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پیوند موی طبیعی زنان

در رابطه با پیوند موی طبیعی زنان می توان عنوان نمود که با توجه به میزان وسعت کم پشتی موها و یا ناحیه ی طاسی در فرد و همچنین با توجه به وضعیت بانک موی پشت سر فرد که از آن به عنوان منطقه ی اهداء کننده ی فولیکول های مو استفاده می گردد (به دلیل مقاوم بودن در برابر هورمون ریزش)، پزشک با تشخیص خود و انتخاب بیمار روش کاشت مناسب را اعمال نماید .

از آنجا که جهت کاشت و پیوند مو روش های مختلفی وجود دارد ، لذا هر کدام از روش های انتخابی مزایا و معایب خاص خود را خواهد داشت ، روش های کاشت مو در زنان و مردان یکسان می باشد .

مزایا و معایب پیوند موی طبیعی زنان

اگر کم پشتی مو در فرد وسعت کمی داشته باشد ، می توان از روش FIT بهره گرفت ، زیرا در این روش نیازی به جراحی نبوده و به کمک دستگاه پانچ فولیکول ها از محل بانک مو برداشت و در محل مورد نظر با دقت به کمک پانچ کاشته می شوند .

روش متداول دیگری جهت کاشت موی زنان استفاده می شود ، کاشت مو روش FUT می باشد ، در این روش ، نواری که شامل هزاران فولیکول مو است به کمک جراحی از پشت سر برداشته می شود ، پس از جداسازی فولیکول ها ، در شکاف های ریز ایجاد شده به کمک ابزار پزشکی ، عمل پیوند انجام می شود ، سرعت بیشتر کاشت و تراکم بالای کاشت از جمله مزیت های این روش در مقایسه با روش FIT می باشد .

مزایای پیوند موی طبیعی زنان

در کاشت به روش FIT ، مزایایی چون ؛ عدم نیاز به جراحی ، خونریزی ، کاهش ورد ، عدم نیاز به پانسمان و مناسب بودن این روش برای افرادی که تمایلی به جراحی ندارند ، وجود دارد .

در روش FUT ، می توان مزایایی نظیر ؛ هزینه ی کمتر ، درصد آسیب کمتر به گرافت های مو ، کاهش زمان عمل ، ایجاد خط طبیعی رویش مو ، طبیعی بودن ظاهر موها و غیرقابل تشخیص بودن محل کاشت ، را برشمرد .

معایب پیوند موی طبیعی زنان

هرینه ی بیشتر ، احتمال آسیب به ریشه ی موها ، محدود بودن تعداد فولیکول های برداشته شده جهت پیوند ، تعداد جلسات بیشتر جهت کاشت ، طولانی بودن زمان عمل و کوتاه کردن موهای محل برداشت از بانک پشت سر ، از جمله معایب پیوند مو به روش FIT می باشد .

ایجاد اسکار حاصل از محل برداشت نواری فولیکول های مورد نیاز پیوند ، کاهش حجم بانک مو پشت سر ، خونریزی ، درد و تورم در سر و صورت از جمله معایب کاشت مو در روش FUT می باشد .

[تعداد: 3   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha