مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو ترکیبی کاشت مو ترکیبی
8 جولای 2018 بدون نظر 720 بازدید

مراکز تخصصی کاشت مو ترکیبی

کاشت مو ترکیبی شاید به گوش خیلی از افرادی که قصد کاشت مو را دارند، رسیده باشد. این روش  در واقع ترکیبی از دو روش کاشت مو FIT و FUT می‌باشد و برای کسانی که دارای شرایط خاصی از نظر وسعت طاسی و بانک مو هستند، بنابه صلاح دید پزشک متخصص می‌تواند انجام شود. در حال حاضر به دلیل حساسیت بیشتر این روش ترکیبی نسبت به روش‌های کاشت موی معمول،  پزشکان دارای مهارت کافی و مراکز تخصصی کاشت مو این گونه  موارد را انجام می‌دهند.

کاشت مو ترکیبی معمولاً برای چه کسانی انجام می‌شود؟

این روش برای همه‌ی متقاضیان کاشت مو مناسب نیست. این روش بیشتر برای کسانی که دچار طاسی گسترده  بوده اما دارای بانک موی مناسبی جهت برداشت گرافت های مو به دو روش  FUT و FIT هستند مناسب‌تر به نظر می‌رسد. علت اصلی استفاده از دو روش FUT و FIT به صورت ترکیبی برای برداشت این است که بتوان گرافت های موی بیشتری از بانک موی فرد تهیه کرد و با استفاده از آن‌ها کاشت مو را در وسعت بیشتری انجام داد.

همانطور که گفتیم برای افرادی که منطقه طاسی وسیعی دارند روش‌های fit و fut به تنهایی مناسب نخواهند بود. فردی را در نظر بگیرید که نیاز به ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ گرافت مو برای پوشش دهی منطقه طاسی دارد. اگر پزشک بخواهد از روش fut استفاده نماید برای تأمین این مقدار گرافت ناچار به برداشت نوار موی بسیار پهن و بلند خواهد بود که عملاً غیر ممکن است و اگر تصمیم به استفاده از روش fit بگیرد، احتمال بروز عوارض برای بیمار بیشتر می‌گردد. در چنین مواردی بهترین گزینه، استفاده از روش ترکیبی کاشت مو است.

مراکز تخصصی کاشت مو ترکیبی

چگونگی کاشت مو ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی به شرح زیر انجام می‌شود:

در این روش ابتدا طبق روش FUT  مقداری از پوست پشت سر که حاوی مو است به شکل نواری برداشته می‌شود و پس از جداسازی گرافت های موی مناسب کاشت، این گرافت ها را در جلوی سر بیمار شروع به پیوند زدن یا کاشت می‌کنند. این کار را تا جایی ادامه می‌دهند که تعداد گرافت های موی به دست آمده اجازه می‌دهد.

در مرحله‌ی بعد برای ادامه‌ی کاشت مو از روش FIT استفاده می‌شود و گرافت های موی مورد نیاز برای پوشش کامل سر بیمار از نواحی مختلف بانک موی وی برداشته می‌شود و در قسمت پشتی ناحیه خالی از مو یا طاس کاشته می‌شوند.

مزایای کاشت موی ترکیبی

مزایای روش ترکیبی کاشت مو این روش مزایای هر دو روش کاشت مو fit و fut را به طور همزمان در بر می‌گیرد و کمبودهایی را که هر یک از این روش‌ها به تنهایی دارند برطرف می‌نماید. مزایا هر یک از این روش‌ها به شرح زیر می‌باشد:

مزایای کاشت مو fit

 • روش کم تهاجمی
 • عدم احتمال رسیدن آسیب به پوست سر و بافت های مجاور مناطق برداشت و کاشت مو
 • عدم نیاز به ایجاد برش روی پوست سر
 • کم شدن جای زخم
 • مدت زمان کم انجام عمل

مزایای کاشت مو fut

 • بازدهی بیشتر عمل و رشد ۸۰ تا ۹۰ درصدی موها بعد از کاشت
 • احتمال برداشت بیشترین مقدار مو
 • غیر قابل رویت بودن محل پیوند
 • طبیعی بودن خط پیوند مو
 • عدم ایجاد فرورفتگی یا برجستگی
 • ایجاد تراکم بالا

انجام روش‌های ترکیبی کاشت مو در مراکز تخصصی

این روش کاشت مو بسیار حساس می‌باشد و در صورتی که پزشک تجربه و مهارت کافی در آن نداشته باشد ممکن است به بانک موی افراد صدمه جدی وارد شود و فرد متقاضی کاشت مو را دچار دردسرهای جدیدی نماید. بر همین اساس در حال حاضر معمولاً این روش کاشت مو در مراکز تخصصی و زیر نظر با تجربه ترین پزشکان انجام می‌شود.

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی

به دلیل اینکه روش کاشت موی ترکیبی عملی سنگین‌تر از روش کاشت موهای مرسوم است و بایستی توسط پزشکان با تجربه و ماهر صورت گیرد، هزینه بیشتری نسبت به روش‌های کاشت مو FIT و FUT به صورت جداگانه دارد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha