مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قبل از عمل کاشت مو قبل از عمل کاشت مو
8 آگوست 2018 بدون نظر 505 بازدید

مراقبت های لازم قبل از عمل کاشت مو

کاشت مو عملی است که طی یک جلسه ی جراحی انجام می شود که برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه و کاهش عوارض آن ، علاوه بر انجام اصولی و حرفه ای کار کاشت مو توسط متخصص کاشت مو، انجام مراقبت هایی توسط خود فرد در قبل و بعد از کاشت مو ضروری است. در این مطلب به بیان مراقبت های عمومی  و لازم قبل از عمل کاشت مو می پردازیم.

یک ماه قبل از عمل کاشت مو

یکی از توصیه های عمومی متخصصان کاشت مو برای قبل از عمل ، خودداری از مصرف سیگار، قلیان و … از حدود یک ماه قبل از انجام کاشت مو است. نیکوتین موجود در دخانیات باعث تنگ شدن عروق خونی و کاهش خونرسانی کافی به پوست سر می شود و به این ترتیب احتمال موفقیت پیوند مو را کم می کند.

ده روز مانده به عمل کاشت مو

مصرف آسپرین و داروهای دیگری که آسپرین در ترکیب آن ها وجود دارد و دیگر داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین و … بایستی ۱۰ روز قبل از عمل قطع شود؛ زیرا آن ها موجب افزایش احتمال خونریزی شدید حین جراحی کاشت مو می شوند. مصرف هر گونه مکمل حاوی ویتامین E نیز باید در این زمان قطع شود.

مراقبت های لازم قبل از عمل کاشت مو

یک هفته مانده به عمل کاشت مو

مصرف مشروبات الکلی باید یک هفته قبل از عمل کاشت مو قطع شود؛ زیرا الکل نیز باعث افزایش احتمال  خونریزی شدید حین و پس از کاشت مو می شود، بنابراین می تواند موجب افزایش دوره نقاهت، افزایش احتمال بروز عفونت و کاهش میزان موفقیت جراحی شود. مصرف هرگونه دارو از قبیل  خوب آور ها، مسکن ها، آنتی هیستامین ها و داروهای ضد تپش قبل و حتی داروها و عرقیجات گیاهی را بایستی به پزشک خود اطلاع داده و در صورت ضرورت زیر نظر او مصرف را ادامه داد. مصرف داروی موضعی ماینوکسیدیل نیز بهتر است در این زمان قطع شود.

یک روز قبل از عمل کاشت مو

در این روز  بایستی مصرف داروهای مسکن و ضد التهاب مانند دیکلوفناک، بروفن، ناپروکسن پیروکسیکام و … را قطع نمود. کوتاه نمودن موها در حدی که پزشک توصیه کرده، استراحت کافی، برنامه ریزی برای به موقع رسیدن به کلینیک کاشت مو، هماهنگی با شخصی برای همراهی در روز عمل و … کارهایی هستند که می توان در روز قبل از عمل برای کاهش استرس روز عمل انجام داد.

روز عمل کاشت مو

در این روز صبحانه و یا ناهار سبک میل شود واز نوشیدن حجم زیادی از مایعات خودداری شود. موها و پوست سر به خوبی شسته شده و لباس مناسب و ترجیحا جلو باز در روز عمل پوشیده شود. در این روز بایستی اولین دوز آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک مصرف قبل از عمل کشت مو مصرف شود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha