مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بعد از کاشت مو بعد از کاشت مو
۷ مرداد ۱۳۹۷ بدون نظر 81 بازدید

مراقبت های بعد از کاشت مو

در اینجا مراقبت های لازم پس از کاشت مو به صورت خلاصه و جهت آگهی عمومی متقاضیان کاشت مو ذکر شده است، جهت آگاهی کامل از نحوه مراقبت های لازم بعد از کاشت مو حتما باید به توصیه های پزشک معالج خود دقت کنید.

اهمیت مراقبت های بعد از کاشت مو

 مراقبت های کاشت مو از این جهت اهمیت دارند که هر چند که عمل کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود اما تا حدودی تهاجمی است و لازم است جهت جلوگیری از بروز عوارضی همچون عفونت، التهابات شدید، خونریزی غیر عادی و … مراقبت های خاصی صورت گیرد. همچنین در روزهای اولیه پس از کاشت مو، مراقبت کردن از موهای تازه پیوند شده و جلوگیری از وارد شدن ضربه یا آسیبی به آنها در نتیجه ی کاشت بسیار تاثیر گذار است.

انجام مراقبت های زیادی در روز های اولیه پس از کاشت ضروری است، به مرور زمان  و در طی روند بهبودی این مراقبت ها کمتر شده و پس از طی شدن کامل روند بهبودی، فرد می تواند بدون انجام مراقبت خاصی از داشتن موهای طبیعی و زیبای خود لذت ببرد.

بعد از کاشت مو

مراقبت های روز اول کاشت مو

در روز اول کاشت مو اولین توصیه این است که فرد بقیه روز را استراحت کند و با انجام کارهای نظیر استفاده از کمپرس سرد  بر روی پانسمان ناحیه کاشت مو و استفاده از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک، عوارض را کنترل کند. یک روز بعد از کاشت مو ، بیمار باید به کلینیک کاشت مو مراجعه کرده تا در آن جا پانسمان از روی سرش برداشته شود و پزشک سر او را معاینه کند.

مراقبت های دو هفته اول بعد از کاشت مو

مرطوب نگه داشتن محل برداشت مو ها با استفاده از حوله گرم و مرطوب  و خم نکردن سر به سمت جلو جهت جلوگیری از کشیده شدن پوست سر، روند بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و موجب کاهش اسکار می شود. در چندین شب اول پس از کاشت مو بهتر است هنگام خوابیدن چند بالش پشت خود گذاشته و به حالت نیمه نشسته بخوابید، این گونه خوابیدن برای شما راحت تر خواهد بود. انجام فعالیت های بدنی سنگین و یا کارهایی که به سر فشار می آورد مانند  ورزش، سرفه شدید و … ممنوع است. مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک ضروری می باشد.

شستشوی سر پس از انجام کاشت مو

شست و شوی اولیه سر پس از باز کردن پانسمان در کلینیک انجام می شود و در طی آن نحوه شست و شوی  سر در منزل نیز آموزش داده می شود. اجرای درست مراحل شستشوی سر موجب در امان ماندن موهای پیوندی از آسیب های احتمالی و بهبودی زخم های  پوست سر می شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *