مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراقبت های بعد از کاشت ابرو مراقبت های بعد از کاشت ابرو
13 ژانویه 2019 بدون نظر 437 بازدید

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

پس انجام هر گونه عمل زیبایی باید فرد یکسری مراقبت هایی را انجام دهد تا ایجاد عوارض نامطلوب پس از عمل جلوگیری گردد، در همین راستا در این مقاله، ضمن تعریف عمل کاشت ابرو، مراقبت های بعد از کاشت ابرو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل کاشت ابرو

به عملی که طی آن پزشک متخصص پوست و مو، ظرف مدت ۳ الی ۷ ساعت به کاشت موهایی طبیعی همراه با ریشه از ناحیه پشت سر یا اطراف گوش ها در ناحیه ی ابرو، اقدام می کند، عمل کاشت ابرو گفته می شود، این عمل حساس به ظرافت، دقت، مهارت و تجربه بالای پزشک متخصص نیاز دارد تا بتوان موهای پیوندی را در محل مناسب با رعایت حالت خواب صحیح و در فواصل استاندارد، در خط طراحی شده برای ابرو کاشت.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

عملیات برداشت و کاشت فولیکول های پیوندی را می توان تحت بیحسی موضعی با استفاده از ابزار جراحی یا دستگاه های برداشت مو انجام داد، در هر صورت پس از استخراج موها قبل از اقدام به کاشت آنها در ابرو، فولیکول ها از آلودگی هایی نظیر پوسته، چربی، شوره و … پاکسازی می شوند، جدا سازی فولیکول ها نیز به دلیل چندتایی بودن ریشه ی برخی موها انجام خواهد شد. نتایج کاشت ابرو، حدود ۸ الی ۱۲ ماه بعد از کاشت نمایان می گردد.

کاندید مناسب کاشت ابرو

  • افرادی که کل ابروی آنها ریزش کرده است.
  • افرادی که بخشی از ابروی خود را به هر دلیلی از دست داده اند.
  • افرادی که دارای ابروی بد فرم و کم پشتی هستند.

عمل کاشت ابرو را زمانی می توان انجام داد که فرد از بانک موی مناسبی در ناحیه پشت سر یا اطراف گوش ها بهره مند باشد که موهای اطراف گوش به دلیل هماهنگی بیشتر از نظر رنگ، ضخامت و زاویه رویش با سایر موهای طبیعی ابرو، گزینه ی مناسب تری خواهند بود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

خارش شدید، عفونت و خارج شدن پیوندها از پوست، بدترین مشکلات پس از کاشت ابرو می باشند که سبب بی نتیجه ماندن عمل کاشت ابرو خواهند شد، لذا با مراقبت های لازم از بروز این عوارض باید جلوگیری کرد:

  • به مدت یک الی دو روز پس از کاشت ابرو، فرد استراحت باید در منزل کند و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری نماید.
  • از کمپرس سرد به منظور کاهش درد و تورم احتمالی بر روی ناحیه ابرو و پیشانی می توان استفاده کرد.
  • بالا نگه داشتن سر در هنگام فعالیت های روزانه، از فشار وارده به بدن و ابرو خواهد کاست، لذا ابرو کمتر دچار تورم خواهد شد.
  • تا دو الی سه هفته پس از کاشت ابرو جهت خوابیدن فرد باید با زاویه ۴۵ درجه یا نیمه راست بخوابد، لذا از دو بالش باید استفاده نمود.
  • از آرایش کردن صورت و ابرو به مدت یک هفته باید اجتناب کرد.
  • تنها پس از مشورت با پزشک به کوتاهی ک اصلاح ابروی خود اقدام کنید.
  • مصرف دارو ها و مسکن هایی که پزشک معالج برای بیمار تجویز می کند به جهت جلوگیری از عفونت های احتمالی است لذا باید آنها را به موقع و مرتب مصرف نمود.
[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha