مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند موی طبیعی پیوند موی طبیعی
14 آگوست 2018 بدون نظر 457 بازدید

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از پیوند موی طبیعی

انجام اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از پیوند موی طبیعی از عوامل بسیار تاثیر گذار در نتایج کاشت مو و کاهش عوارض احتمالی پس از آن است. این گونه مراقبت ها و اقدامات عموما توسط پزشک متخصص کاشت مو به متقاضیان کاشت مو گفته می شوند.

پرهیز از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی و قطع مصرف یک سری داروها قبل از عمل پیوند موی طبیعی

پرهیز از مصرف سیگار و دیگر دخانیات یک ماه قبل از عمل پیوند مو یکی از توصیه های عمومی برای همه متقاضیان کاشت مو است. مصرف مشروبات الکلی نیز مورد دیگری است که یک هفته قبل از عمل کاشت مو باید قطع شود.

به طور کلی بایستی در ویزیت قبل از کاشت مو هر گونه دارویی که مصرف می کنید اعم از مسکن، مکمل، داروهای مربوط به بیماری های مختلف، داروهای سنتی  و … را به پزشک خود اطلاع دهید؛ زیرا مصرف برخی داروها روی روند عمل کاشت مو و افزایش عوارض احتمالی آن تاثیر دارد.  مصرف برخی داروها بایستی ده روز و برخی دیگر را یک هفته قبل از کاشت مو قطع گردد و فقط موارد ضروری زیر نظر پزشک  مصرف شوند.

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از پیوند موی طبیعی

اقدامات لازم از یک روز قبل از عمل و روز عمل پیوند مو

در این روز هم عموما مصرف یک سری داروها بایستی به صورت کامل قطع شود. برنامه ریزی برای حضور به موقع در مرکز کاشت مو و هماهنگی با فردی جهت همراهی در روز عمل، کوتاه کردن مو و … دیگر مواردی هستند که بهتر است یک روز مانده به عمل آن ها را انجام داد. داشتن وعده غذایی سبک، شستشوی مناسب سر، مصرف اولین دوز آنتی بیوتیک تجویز شده نیز از مهم ترین اقدامات روز عمل پیوند مو هستند.

مراقبت های  روز بعد از عمل پیوند مو

گذاشتن کمپرس سرد بر روی پانسمان محل پیوند موها، مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز شده توسط پزشک و استراحت کردن باقی روز در منزل از مهمترین اقدامات مراقبتی روز انجام پیوند موی طبیعی است.

مراجعه به مرکز کاشت مو یک روز پس از عمل پیوند موی طبیعی

مراجعه به مرکز کاشت مو یک روز پس از عمل جهت برداشتن پانسمان ناحیه کاشت مو، بررسی وضعیت کلی کار پیوند مو توسط پزشک، اولین شستشوی سر و آموزش نحوه صحیح آن به فرد ضروری است.

اقدامات دو هفته اولیه پس از پیوند مو

مصرف داروهای تجویز شده، شستشوی منظم سر بر اساس آموزش ها، مرطوب نگه داشتن ناحیه بانک مو با روش هایی که به فرد گفته می شود، خم نکردن سر به سمت جلو و انجام ندادن دیگر کارهایی که باعث فشار به سر شود، خوابیدن در حالت مناسب و نیمه نشسته و … نکات مراقبتی هستند که بایستی طی دوران نقاهت به آن ها اهمیت داده شود.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha