مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراقبت روزانه مو مراقبت روزانه مو
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ بدون نظر 224 بازدید

مراقبت روزانه مو برای جلوگیری از ریزش مو

برخلاف برخی از افراد که فقط هنگامی که دچار ریزش مو می شوند به فکر تقویت موی خود می افتد برخی دیگر به طور روزانه از موی خود مراقبت لازم را به عمل می آورند تا موهای آنها دچار خشک و شکنندگی و نازکی و در نهایت ریزش نگردد اما مراقبت روزانه مو برای جلوگیری از ریزش مو چگونه ممکن می گردد؟

مراقبت روزانه مو

موی هر انسانی از بدو تولد سالم و زیبا می باشد اما به مرور زمان تحت تاثیر فعالیت های روزمره، آلودگی های محیطی، پرتوهای خورشید، استفاده از سشوار و حالت دهنده های حرارتی ، رنگ کردن و عدم توجه به بهداشت آن دچار تخریب سلولی می گردد و با ضعیف شدن ریشه مو دچار ریزش می گردد بنابراین با تقویت و مراقبت روزانه از مو می توان از بروز مشکلات مو مانند ریزش موی سر جلوگیری به عمل آورد.

مراقبت روزانه مو

افرادی که به زیبایی و طراوت موهای خود اهمیت می دهند باید هرگز موی خود را با آب داغ نشویند، استفاده از سشوار و حالت دهنده های حرارتی را به حداقل برسانند، موی خود را دیر به دیر رنگ نمایند، در هر بار استحمام  از شامپو استفاده ننمایند، از نرم کننده در ساقه موی خود استفاده کنند، نباید موی خیس شانه زده شود، باید با شناخت نوع پوست سر از شامپوی مناسب استفاده گردد و پس از استحمام جهت حفط رطوبت و روغن مو از روغن های گیاهی جهت ماساژ پوست سر و موها استفاده شود.

نقش تغذیه در سلامت مو

تغذیه یکی از عوامل مهم در مراقبت روزانه مو می باشد. هر فردی که به سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهد باید در کنار رعایت نکات بهداشتی و مراقبت از مو از غذا های سالم نیز استفاده نماید تا تغذیه فولیکول های مو از طریق تغذیه مناسب و تامین مواد ضرروری رشد فولیکول ها فراهم گردد، مصرف خوراکی هایی که داری ویتامین و مواد معدنی کافی و پروتیئن باشند در وعده های غذایی روزانه از ریزش مو  جلوگیری خواهد کرد و ایجاد سفیدی در موها را نیز به تاخیر خواهد انداخت.

مصرف مواد غذایی سرشار از امگا ۳ مانند تخم مرغ، آهن، ویتامین های گروهB و C و روی و منیزیم و اسیدهای آمینه که در سبزیجات و میوه های تازه به وفور یافت می شوند هر فردی را کمتر دچار مشکلات مو اعم از نازکی مو، خشکی و ریزش مو خواهد کرد.

افرادی که به زیبایی و درخشندگی موهای خود اهمیت می دهند باید با مراقبت های ویژه و روزانه از موهای خود قبل از بروز مشکل در مو به فکر حفظ این طراوت و شادابی باشند و با استفاده کمتر از مواد شیمیایی موهای خود را کمتر دچار آسیب گردانند.

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *