مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراقبت از موی کودکان مراقبت از موی کودکان
26 نوامبر 2018 بدون نظر 502 بازدید

برای مراقبت از موی کودکان چه کنیم؟

گاهی والدین تنها در زمانی که موی کودکشان کرکی یا کم پشت باشد یا در زمانی که کودک دچار شوره و پوسته شدن سر می گردد به فکر تقویت موهای کودکشان خواهند بود اما در واقع موی کودکان نیز مانند موی والدین به مراقبت نیاز دارد و در مورد ان باید نکات مراقبتی فراوانی را رعایت کرد اما برای مراقبت از موی کودکان چه کنیم؟

مراقبت از موی کودکان

با اینکه موی پر پشت و خوش حالت زیبایی خاصی به چهره کودکان می بخشد اما هر کودکی با ویژگی های ساختاری مختلفی در موی خود از نظر  رنگ، جنس و تراکم موها متولد می شود و به همین دلیل والدین با شناخت این ویژگی ها پوست و مو باید لوازم بهداشتی و مراقبتی از پوست و موی کودکانشان را تهیه نمایند و اگر از نظر ظاهری مشکل جدی در پوست و موی کودک خود مشاهده کردند به جای استفاده از توصیه های غیر اصولی و غیر تخصصی دیگران باید به متخصص کودکان و در صورت نیاز به متخصص پوست و موی کودکان مراجعه نمایند.

برای مراقبت از موی کودکان چه کنیم؟

نکات مراقبت از موی کودک

  • کرکی بودن و نازکی موی کودکان تا ۵ سالگی امری کاملا طبیعی می باشند و والدین نباید با تکیه بر باورهای غلط به تراشیدن موی کودک خود بپردازند.
  • موی کودک اگر مجعد و فر باشد با تراشیدن و کوتاه کردن به حالت صاف رشد نخواهد کرد بلکه این مسئله به ژنتیک کودک بستگی خواهد داشت.
  • موهای کودکان به هیچ وجه نباید با کش یا هر وسیله دیگری محکم پیچیده شوند زیرا این کار باعث فشار به ریشه مو و آزار کودک خواهد شد.
  • موی کودک از هر نوعی که باشد باید با شامپوی مخصوص کودکان شستشو گردد و نباید به هیچ وجه با شامپوی والدین اقدام به شستن موی کودک کرد.
  • پس از استحمام کودکان مخصوصا برای کودکانی که موی مجعد و فری دارند جهت حفظ رطوبت موها می توان از نرم کننده موی کودکان استفاده نمود.

نکته آخر درمورد مراقبت از موی کودک

هر خانواده ای باید با شناخت ساختار طبیعی موی کودک خود آن را همانگونه که هست بپذیرد و بداند که هیچ راهی برای تقویت و افزایش تراکم موی کودک در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا نباشد نیاز نخواهد بود و متوسل شدن به درمان های سنتی و پزشکی تنها باعث هدر رفتن هزینه و آزار کودک خواهد شد و نتیجه ای نیز در پی نخواهند داشت بنابراین موی کودک حتی اگر کم تراکم باشد به تقویت نیاز نخواهد داشت.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha