مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراقبت از موها در اسلام مراقبت از موها در اسلام
1 ژانویه 2019 بدون نظر 1021 بازدید

مراقبت از موها در اسلام

اسلام دینی می باشد که در آن به حفظ ظاهر و زیبایی اهمیت زیادی داده می شود و در طب اسلامی که ریشه در طب سنتی و کهن دارد برای رفع هر نوع مشکل جسمی و روحی درمانی بر پایه استفاده از گیاهان و عصاره های طبیعی راه حل و درمانی وجود دارد اما مراقبت از موها در اسلام بر پایه چه نکاتی استوار می باشد.

مراقبت از موها در اسلام

در اسلام مانند تمام ادیان به حفظ زیبایی فردی بسیار توصیه شده است و مراقبت از موها در اسلام به عنوان یکی از ارکان زیبایی با استفاده از راه کارهای طب سنتی ممکن می گردد و در همین راستا در اسلام و طب سنتی به استفاده از درمان های خانگی در رفع مشکلات پوست و مو توصیه شده است و افرادی که از این توصیه ها بهره بگیرند به دلیل تاثیر مفید درمان های سنتی در جلوگیری از مشکلات مو بسیار کمتر از دیگران به مشکلاتی مانند ریزش مو دچار خواهند شد.

مراقبت از موها در اسلام

مراقبت از موها در طب سنتی

  • در طب سنتی به استفاده از حنا که یک استحکام کننده ریشه مو می باشد و از ریزش موها جلوگیری می نماید بسیار توصیه شده است.
  • افرادی که قبل از استحمام موهای خود را با عصاره گل ختمی شستشو نمایند به دلیل خاصیت ضد التهابی این عصاره کمتر دچار خارش و التهاب پوست سر خواهند شد.
  • از گذشته تا به حال استفاده از صدر و بابونه به عنوان یک تقویت کننده و ضخیم کننده موهای نازک بین مردم رواج داشته است.
  • در طب سنتی و اسلامی برای افرادی که دچار عفونت قارچی در پوست سر شده اند استفاده از ریشه شیرین بیان که خاصیت ضد التهابی و ضد قارچی و پاک کنندگی بالایی دارد توصیه می شود.
  • استفاده از عصاره بذر کتان به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و دارا بودن اسیدهای چرب در طب سنتی جهت ایجاد لطافت و نرمی در موها به افراد مختلف توصیه می گردد.

نقش تغذیه در سلامت موها

یکی از بازتاب های سلامت جسمی هر فردی وضعیت سلامتی موهای وی خواهد بود به طوری که یکی از اولین نشانه های بروز برخی از بیماری ها و کمبود ویتامین در بدن بروز ریزش در موها خواهد بود بنابراین تغذیه هر فردی تاثیر مستقیم در سلامت موهای وی خواهد داشت و افرادی که تغذیه سالم و سرشار از ویتامین، آهن، روی و کلسیم نداشته باشند به طبع موی سالمی نیز نخواهند داشت.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha