مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند موی بانوان پیوند موی بانوان
29 سپتامبر 2018 بدون نظر 605 بازدید

مراحل پیوند موی بانوان در کلینیک های تخصصی

کاشت و پیوند مو عملی است که در آن به احیای موهای از دست رفته ی فرد اقدام می شود ، اگر چه در این روش فولیکول موی جدیدی رشد نمی کند و تنها فولیکول موهای فرد از یک ناحیه به ناحیه ی دیگر انتقال می یابند اما همین عمل موجب ایجاد تراکم مناسب مو در نواحی ریزش کرده خواهد کرد ؛ لذا کاشت مو همواره جهت ایجاد حجم مناسب مو در افراد به عنوان راه حلی دائمی مورد توجه قرار دارد ، در همین راستا در این مقاله ، مراحل پیوند موی بانوان در کلینیک های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پیوند موی بانوان

در رابطه با مراحل پیوند موی بانوان در کلینیک های تخصصی می توان عنوان نمود که مراحل کاشت و پیوند مو در زنان و مردان یکسان می باشد و تفاوت چندانی وجود ندارد ، در مردان ریزش مو به صورت عقب رفت خط رویش مو می باشد اما در زنان ریزش مو دارای الگویی پراکنده می باشد ولی خط رویش موها تغییری نخواهد کرد.

مراحل پیوند موی بانوان در کلینیک های تخصصی

مراحل پیوند موی بانوان در کلینیک

قبل از اقدام به عمل پیوند مو، باید علت ریزش موها مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز درمان صحیح اعمال گردد ، زیرا بیش از هر عاملی ، اختلالات هورمونی در زنان علت ریزش مو بوده و در صورت عدم درمان آن ، ریزش مو مجددا رخ خواهد داد ، با ایجاد ثبات نسبی در الگوی ریزش مو در بانوان و بالا بودن سن از ۲۵ سال ، می توان عمل کاشت مو را انجام داد.

مراحل پیوند موی بانوان عبارتند از:

  • مرحله ی برداشت فولیکول های پیوندی: جهت برداشت فولیکول های از بانک موی پشت سر فرد ( به دلیل مقاوم بودن این موها در برابر هورمون ریزش ) ابتدا با تزریق بی حس کننده ، محل بی حس خواهد شد و فرد دردی را احساس نخواهد کرد ، پس از آن به روش مناسب که به کمک ابزار مخصوص یا جراحی فولیکول های مو از عمق پوست خارج می شوند که اگر استخراج فولیکول ها به روش جراحی و نواری شکل باشد که پس از برداشت محل بخیه خواهد شد و اگر به کمک پانچ این عمل صورت پذیرد ، نیازی به بخیه نخواهد بود .
  • مرحله ی آماده سازی فولیکول ها جهت پیوند : در این مرحله گرافت های مو استخراج شده با ابزار مخصوص پزشکی تک به تک از هم جدا خواهند شد و در صورت وجود ؛ پوسته ، چربی و هر گونه ناخالصی دیگر در ریشه ی موها ، به استریل کردن فولیکول ها اقدام می گردد .
  • مرحله ی کاشت فولیکول های پیوندی : در این مرحله به کمک دستگاه و یا ایجاد شکاف های ریز ، به کاشت مو در نواحی ریزش کرده موها اقدام می گردد که دستیابی به نتایج مطلوب از عمل کاشت مو تا حدود زیادی به دقت ، ظرافت ، تجربه و مهارت پزشک متخصص پوست و مو بستگی دارد .

در نهایت محل پیوند موها ، پانسمان خواهد شد و فرد پس از دریافت زمان ویزیت بعدی و توصیه های مراقبتی پس از کاشت ، می تواند به منزل برگردد که حدود ۶ الی ۱۲ ماه بعد از کاشت ، رشد موهای پیوندی کاملا طبیعی خواهد شد و فرد می تواند نتیجه ی نهایی از عمل کاشت مو را مشاهده نماید .

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha