مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

محافظت از مو محافظت از مو
12 نوامبر 2018 بدون نظر 478 بازدید

روش های محافظت از مو در فصول مختلف

موها در صورتی که از سلامت کافی برخوردار باشند قطعا زیبایی خاصی خواهند داشت و میتوانند باعث افزایش زیبایی انسان شوند اما این در صورتی ممکن خواهد بود که فرد از موهای خود به خوبی مراقبت کند و از بروز آسیب های مختلفی که برای موها به وجود می آید جلوگیری نماید. بهتر است بدانید برای محافظت از مو در فصول مختلف سال باید از روش های مختلفی استفاده نمود چون در هر فصل عواملی وجود دارند که باعث بروز آسیب هایی خاص به موها خواهند شد.

محافظت از مو در تابستان

از میان فصول مختلف سال بهتر است قبل از هر چیز به فصل تابستان بپردازیم چون در این فصل به علت این که افراد در معرض نور مستقیم آفتاب هستند دچار آسیب های مختلف پوست و مو خواهند شد به همین دلیل محافظت از مو  در این فصل اهمیت زیادی دارد و در صورتی که به آن توجه نداشته باشید قطعا موهایتان زیبایی کافی نخواهد داشت و مجبور خواهید بود موهایتان را به صورت کلی کوتاه کنید.

یکی از بهترین کارهایی که میتوانید در فصول سر سال انجام دهید این است که از نرم کننده های مناسب استفاده نمایید. استفاده از نرم کننده ها باعث میشود تا خشکی مو که بر اثر تابش مستقیم نور آفتاب ایجاد شده است تا حد زیادی از بین برود. علاوه بر این میتوانید از اسپری محافظ مو که نوعی ضد آفتاب برای موهاست استفاده نمایید تا موهایتان از آسیب های مختلف نور خورشید دور بماند.

روش های محافظت از مو در فصول مختلف

محافظت از مو در فصول سرد

بهتر است بدانید محافظت از مو در فصول سر سال کار بسیار راحتی است چون در این فصول عواملی که سلامت موها را تهدید کنند کمتر خواهند بود. اما به طور کلی به علت اینکه در این فصل هم عواملی وجود دارند که به موها آسیب خواهند رساند باید به سلامت موها اهمیت دهید.

نکته ای که باید در این فصول به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ وجه به علت سردی هوا برای شستن موها از آب داغ استفاده نکنید چون آب داغ آسیب جبران ناپذیری به موها وارد خواهد کرد.

استفاده از نرم کننده ها هم در فصول سرد سال هم تقریبا ضروری است چون سرما هم باعث خشکی موها خواهد شد علاوه بر این بهتر است از روغن های گیاهی هم برای مرطوب کردن موها استفاده کنید.

مواد مهم برای محافظت از مو

به طور کلی برای محافظت از مو در کلیه ی فصول باید حتما از شوینده های مناسب استفاده شود. سعی کنید حداقل در طول هفته یکبار از ماسک های گیاهی و طبیعی استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد برای حالت دادن مو از سشوار، اتو مو و حالت دهنده ی شیمیایی استفاده نکنید چون تمامی آن ها آسیب های جبران ناپذیری به موها وارد خواهند کرد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha