مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رفع دائمی طاسی رفع دائمی طاسی
7 آگوست 2018 بدون نظر 503 بازدید

متدهای رفع دائمی طاسی

قبل از اینکه با متد های رفع دائمی طاسی آشنا شوید بهتر است بدانید که طاسی چیست و چگونه به وجود می آید؟ در این مقاله به بررسی روش های درمان طاسی خواهیم پرداخت.

طاسی چیست؟

طاسی حالتی از نداشتن یا از دست دادن مو در نواحی از سر یا بدن است که به صورت طبیعی بایستی در آن جا مو وجود داشته باشد. این عارضه با الگو ها و علت های مختلفی ایجاد می شود. شایع ترین نوع طاسی که شاید بسیاری از افراد آن را دیده یا تجربه کنند، طاسی ناشی از هورمون مردانه یا به عبارتی آلوپسی آندروژنیک می باشد.

در این نوع از طاسی، نواحی از سر به فولیکول های ان به هورمون مردانه دی هیدرو تسوتسترون حساس هستند ریخته می شوند و به مرور  زمان ناحیه مورد نظر دچار کم مویی شدید می گردد و یا تمام موهای ناحیه مورد نظر می ریزند. این نوع از طاسی فقط مختص مردان نیست و خانم ها هم دچار آن می شوند، البته  تظاهر آن در آقایان و خانم ها معمولا متفاوت است. انواع دیگری از طاسی نیز وجود دارد که عبارتند از طاسی ناشی از کشش، طاسی توتیالیس، طاسی آره اتا و طاسی  یونیورسال.

متدهای رفع دائمی طاسی

روش های جلوگیری یا درمان طاسی

بنا به نوع و علت بروز طاسی روش های مختلفی برای درمان طاسی وجود دارد. رفع  یا کنترل بیماری های زمینه ای به وجود آورنده برخی از انواع طاسی، دارو درمانی، لیزر درمانی، میکرونیدلینگ و پی ار پی از روش هایی هستند که برای جلوگیری  و درمان طاسی مورد استفاده قرار می گیرند. روش های درمانی گفته شده برای کنترل و رفع برخی از انواع ریزش موی سر و طاسی تاثیرات خوبی دارند ولی ممکن است نتیجه ی به دست آمده از درمان با این روش ها دائمی نباشد و پس از قطع درمان ریزش مو دوباره شروع شود.

رفع دائمی طاسی امکان پذیر است

برخی موارد نظیر طاسی ناشی از هورمون  مردانه هر چند که ممکن است روش های درمانی گفته شده برای کنترل ان موثر باشند اما در بیشتر مواقع اثر بخشی مورد نظر را ندارند و یا با قطع درمان ریزش مو دوباره آغاز می گردد؛ خوشبختانه برای این قبیل موارد متدهایی برای درمان همیشگی طاسی وجود دارد که بسیار از افراد درگیر با مشکل طاسی می توانند از آن ها بهره ببرند.

متدهای رفع دائمی طاسی

در حال حاضر کاشت موی طبیعی بهترین راه برای رفع دائمی طاسی خصوصا طاسی های ناشی از هورمون مردانه در آقایان است. کاشت مو با متد های مختلفی نظیر FUT، FIT، FUE  و BHT  برای کسانی که شرایط لازم برای کاشت مو را دارند، انجام می شود. متاسفانه خانم ها در اکثر موارد کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند، زیرا بانک موی مطمئنی برای این کار ندارند.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha