مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

لیزر کم توان لیزر کم توان
30 سپتامبر 2018 بدون نظر 623 بازدید

همه چیز درمورد لیزر کم توان و کاربردهای آن

لیزر درمانی یکی از شیوه های درمانی غیرتهاجمی است که امروزه در درمان بسیاری از بیماری ها کارایی خود را نشان داده است. استفاده از لیزر کم توان نیز یکی از شاخه های لیزر درمانی است که در ادامه مطلب بیشتر با آن آشنا می شویم.

لیزر کم توان چیست؟

لیزرهای کم توان که در درمان های پزشکی به کار می روند، لیزر هایی هستند که با نوری که شدت پایین تری نسبت به نور تولید شده در لیزر های پر توان دارد، باعث تخریب بافت ها نمی شوند بلکه با ایجاد واکنش فتوشیمیایی روی سلول ها و بافت های بدن تاثیر می گذارند.

تاثیرات لیزر کم توان بر روی بافت های بدن

واکنش های فتوشیمیایی حاصل از تابش نور لیزر های کم توان باعث تحریک و یا مهار در سلول های بدن می گردد و اثراتی مانند کمک به بهبود متابولیسم سلولی در سلول های آسیب دیده ی بافت های بدن، تاثیرات ضد التهابی و ضد تورم، کمک به بهبود گردش خون و گردش لنف، اثرات ضد درد و کمک به تنظیم سیستم ایمنی بدن دارد.

همه چیز درمورد لیزر کم توان و کاربردهای آن

کاربردهای لیزر کم توان

کاربرد های پزشکی

لیزر های کم توان اثرت ضد درد و ترمیمی دارند و در زخم های مقاوم به درمان مانند زخم های دیابتی  با بهبود گردش خون و کاهش التهاب، کمک به درمان زخم می کنند. از این لیزر برای دیگر زخم های مقاوم به درمان مانند زخم های عروقی و یا زخم بستر نیز اثرات درمانی دارد. کاربردهای فیزیوتراپی لیزر کم توان نیز عبارتند از کمک به روند درمانی بیماری های مفاصل، نوروپاتی ها، نورالژی ها و … . اثرات این لیزر برای درمان برخی مشکلات پوستی نیز قابل توجه است.

کاربردهای پوست، مو و زیبایی

این لیزر در زمینه پوست و مو هم کاربرد های زیادی دارد و در مواردی مانند درمان ریزش موی سر، کمک به رویش مجدد موهای ریخته شده در اثر طاسی آندروژنیک و یا کمک به افزایش سرعت روند بهبودی پس از کاشت مو، کمک به درمان  های پوستی و کک و مک، درمان آکنه و حتی درمان چین و چروک های  صورت، رفع سلولیت و … از این لیزر استفاده می شود.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha