مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو پر تراکم کاشت مو پر تراکم
7 جولای 2018 بدون نظر 3313 بازدید

قیمت و هزینه کاشت مو پر تراکم چقدر است؟

قیمت و هزینه کاشت مو یکی از سوالاتی است که  معمولاً در ذهن کسانی که تمایل به انجام کاشت مو دارند، وجود دارد زیرا هزینه‌ی تقریباً بالای مو برای خیلی از افراد مسئله مهمی است که می‌خواهند با اطلاعات قبلی از هزینه‌های تقریبی کاشت مو آمادگی لازم برای پرداخت هزینه‌ها را در خود بسنجند. در این مطلب به بررسی قیمت و هزینه تمام شده‌ی کاشت مو به خصوص کاشت مو پر تراکم می‌پردازیم، علاوه بر این توضیحاتی نیز در مورد روش و محدودیت‎های آن ارائه می‎دهیم.

کاشت مو پر تراکم چیست؟

کاشت موی پر تراکم به هر کدام از روش‌های کاشت مو می‌تواند اطلاق گردد به شرطی که فاصله موهای کاشته شده بسیار کم باشد، در واقع تراکم به معنی نزدیکی موهای کاشته شده است. همانطور که مشخص است هرچه فاصله بین فولیکول‌ها کمتر باشد تراکم موها نیز بیشتر می‌گردد و در نتیجه فرد به ظاهر مطلوب‌تری دست پیدا خواهد کرد.

ایجاد تراکم در کاشت مو علاوه بر تعداد فولیکول‌های پیوندی و فاصله آنها به ضخامت موهای فرد نیز بستگی دارد. ممکن است فولیکول‌ها با فاصله بسیار کم و تعداد زیاد کاشته شوند اما جنس موهای فرد خیلی نازک باشد، در این صورت ممکن است پرپشتی خیلی زیادی در موهای فرد احساس نشود.

کسانی که ادعا می‌کنند با کاشت موی ترکیبی  در یک جلسه می‌توان به هر تراکم موی دلخواه دست یافت نظر اشتباهی دارند و روش‌های ترکیبی برداشت مو صرفاً برای تهیه گرافت های موی بیشتر برای پوشش وسعت بیشتری از ناحیه طاسی است. تنها در صورتی که تیم کاشت مو مهارت کافی داشته باشند و بانک موی فرد خوب باشد، می‌توانند در طی دو الی سه جلسه کاشت مو، تراکم مو ها را مقداری نسبت به تراکم معمول در کاشت مو بیشتر کنند.

عوامل مؤثر در ایجاد کاشت موی پر تراکم

  • فاصله بین فولیکول‌های پیوندی
  • وسعت ناحیه طاسی در بیمار
  • ضخامت موهای فرد
  • بلندی و کوتاهی مو
  • جنس و رنگ مو
  • رنگ پوست سر فرد

قیمت و هزینه کاشت مو پر تراکم چقدر است؟

موانع روش کاشت مو پر تراکم

همانطور که گفتیم کاشت موی پر تراکم یعنی روشی که در آن تراکم موهای کاشته شده بیشتر از حد معمول باشد. گرچه در برخی موارد کاشت موی پر تراکم امکان پذیر است اما در شرایط خاصی این اتفاق می افتد. در واقع برای انجام این روش محدودیت‌هایی وجود دارد که انجام آن برای تمامی افراد را غیر ممکن ساخته است.

تعداد گرافت های قابل پیوند و مساحت ناحیه طاسی

این عامل تأثیر بسزایی در ایجاد تراکم بالا در کاشت مو دارد، تعداد گرافت هایی که قابلیت پیوند زدن آنها وجود دارد و همچنین وسعت ناحیه طاسی در همه افراد یکسان نیست. هر چه تعداد فولیکول‌های مناسب برای پیوند مو بیشتر و وسعت ناحیه طاسی کمتر باشد تراکم بیشتری بعد از کاشت مو ایجاد خواهد شد.

ظرفیت پوست سر فرد

مسئله دیگر محدودیت تعداد پیوند مو در یک وسعت مشخص از پوست سر است به عنوان مثال برای کاشت مو در ناحیه‌ای به وسعت ۸ سانتی متر، حدود ۵ الی ۶ هزار تار مو می‌توان پیوند نمود و افزایش تراکم بیش از این مقدار موجب آسیب به کل موی های پیوندی و نتیجه‌ی عکس کاشت مو می‌گردد.

لزوم رعایت فاصله بین گرافت ها

فاصله بین فولیکول‌ها در کاشت مو از یک حد مشخصی نمی‌تواند کمتر باشد و عدم رعایت فاصله مناسب موجب آسیب رسیدن به موهای دیگر می‌گردد. این نکته نیز عامل دیگری است که ایجاد هر تراکمی در کاشت مو را غیر ممکن ساخته است.

عوامل مؤثر در تعیین هزینه کاشت مو

هر چند که ممکن است در کلینیک‌ها مراکز مختلف کاشت مو از تکنیک‌های مختلفی برای تعیین هزینه استفاده شود اما همه‌ی ان ها در این مورد مشترک هستند که هرچه وسعت ناحیه ریزش مو بیشتر باشد، هزینه کاشت مو بالاتر خواهد رفت. روش کاشت مو مورد دیگری است که در تعیین هزینه اثر گذار است، به عنوان مثال روش کاشت موی FIT از روش کاشت موی FUT گران‌تر می‌باشد و روش ترکیبی (برداشت مو هم با روش FUT و هم با روش FIT) نیز از هر دو گران‌تر است.

هزینه کاشت موی پر تراکم

علاوه بر موضوع مطرح شده کاشت موی پر تراکم واقعی که طی چند جلسه کاشت مو می‌توان به آن دست یافت، مسلماً هزینه بالاتری  نسبت به هزینه یک جلسه کاشت مو خواهد داشت و ممکن است در جلسات مختلف آر روش‌های مختلفی برای برداشت مو ها استفاده شود. بنابراین در مورد هزینه نهایی کاشت مو پر تراکم پزشک متخصص با معاینه بیمار می‌تواند نظر قطعی دهد.

یکی از مهمترین عوامل در تعیین هزینه کاشت مو تعداد موهای پیوندی است و از آنجا که ممکن است در کاشت موی پر تراکم تعداد موهای پیوندی بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر می گرد.

[تعداد: 28   میانگین: 2.9/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha