مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قرص زینک قرص زینک
24 سپتامبر 2018 بدون نظر 1062 بازدید

قرص زینک برای جلوگیری از ریزش مو

در این مقاله می خوانیم:

هنگامی که برخی از افراد دچار ریزش مو می شوند این ریزش مو ناشی از کمبود  برخی مواد ضروری بدن جهت تقویت موها می باشد که با تشخیص علت ریزش مو  توسط متخصص برای این افراد قرص خوراکی تجویز می گردد، یکی از کمبودهای بدن که موجب ریزش مو می گردد کمبود روی می باشد که با مصرف قرص زینک می توان این کمبود را جبران نمود و ریزش موها را کنترل نمود اما قرص زینک برای جلوگیری از ریزش مو چه تاثیری دارد.

قرص زینک

قرص زینک یا همان روی براساس کمبود روی در بدن بیماران که موجب ریزش موی سر در آنها شده است توسط متخصص پوست و مو برای آنها تجویز می گردد زیرا روی ماده ای اساسی برای بدن می باشد که برای فرآیندهای شیمیایی بدن ضروری می باشد، مصرف قرص زینک باعث تولید و ترکیب و نگهداری هورمون ها، جذب ویتامین ها، مواد معدنی و تجزیه پروتئین در بدن می گردد که نبود تمام این عوامل موجب ریزش مو خواهد شد.

مصرف قرص زینک در بیمارانی که دچار ریزش مو شده اند موجب تنظیم هورمون ها خواهد شد و به جذب مواد غذایی در بدن کمک خواهد کرد که از این طریق ویتامین، پروتئین و کراتین در مو تولید خواهد شد و ریزش موها رفع می گردد.

قرص زینک برای جلوگیری از ریزش مو

مصرف قرص زینک اغلب طبق توصیه پزشک برای تمام بیمارانی که دچار ریزش مو شده اند تجویز می گردد و مصرف این قرص به طور روزانه سلامت موها را به آنها باز خواهد گردانید .

مواد غذایی سرشار از زینک

مواد غذایی زیر حاوی زینک می باشند:

برخی از افرادی که دچار ریزش مو شده اند و به مصرف قرص زینک علاقه ای ندارند و به طور کلی کسانی که می خواهند دچار ریزش مو نشوند باید از مواد غذایی که منبع غنی از زینک هستند مانند گوشت قرمز، غذاهای دریایی، جوانه گندم، جگر، تخم کدو، سویا و سفیده تخم مرغ مصرف نمایند.

گر چه داروها و روش های درمانی مختلفی برای درمان انواع ریزش مو وجود دارد اما متخصصین قبل از تجویز هر گونه دارویی، علت یا علل ریزش مو را در بیمار ریشه یابی خواهند کرد و اگر متوجه شوند مشکل ریزش مو در بیمار از فقر روی در بدن ناشی می شود با تجویز قرص زینک تا حد زیادی ریزش مو را در بیمار درمان می نمایند  و با  رفع ریزش موها رشد دوباره آنها بر می گردد و بیمار موهای خود را دوباره بدست خواهد آورد.

افرادی که به فقر روی در بدن خود  دچار می شوند علاوه بر ریزش موها به مشکلات پوستی و بیماری های ناخن نیز دچار خواهند شد زیرا روی  عنصر مورد نیاز برای ترمیم تمام بافت ها و آنزیم های بدن می باشد که با مصرف قرص زینک این کمبود در بدن جبران خواهد شد.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha