مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت مو با حنا تقویت مو با حنا
24 سپتامبر 2018 بدون نظر 1555 بازدید

فواید تقویت مو با حنا

بسیاری از مواد گیاهی از گذشته تا به حال به عنوان مواد تقویت کننده مو مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله این گیاهان گیاه حنا می باشد که از مواد ارگانیکی می باشد که به دلیل خواص آن توسط افرادی که به نازکی مو دچار شده اند مورد استفاده قرار می گیرد اما فواید تقویت مو با حنا چیست.

خواص حنا برای مو

در گذشته گیاه حنا که در مناطق مختلف کشور ایران رشد می نماید به عنوان یک رنگ موی طبیعی مورد استفاده قرار می گرفته است اما امروزه این گیاه به دلیل داشتن خواص متعدد جهت تقویت موهای آسیب دیده و نازک شده و جهت ضخیم نمودن موها به تنهایی و یا با ترکیب با مواد طبیعی دیگر به عنوان ماسکی مفید مورد استفاده قرار می گیرد تا مشکلات ایجاد شده در موها را رفع نماید.

فواید تقویت مو با حنا

تقویت مو با حنا و اثرات درمانی حنا برای مو

روش های مختلفی برای تقویت مو با حنا وجود دارد. استفاده از گیاه حنا در پوست سر و موها باعث حفظ سلامتی مو می گردد و این گیاه که خاصیت خنک کنندگی و انتی باکتریایی قوی دارد به رفع شوره سر و ترمیم موی آسیب دیده بر اثر رنگ کردن و سشوار کشیدن کمک می نماید، با حنا گذاشتن بر روی پوست سر و موها تولید چربی در پوست سر تنظیم می گردد و رطوبت موها بعد از استحمام حفظ می گردد که این امر در جلوگیری از خشکی موها تاثیر خواهد داشت، این ماده گیاهی به دلیل خواص ذاتی که دارد چربی اضافه پوست سر را از بین می برد و کیسه های چربی را در سر آزاد می نماید.

با استفاده از حنا در موها و تنظیم رطوبت آنها از  ریزش مو جلوگیری خواهد شد و رشد موها نیز افزایش پیدا خواهد کرد زیرا این ماده گیاهی رشد مو را تقویت خواهد کرد، مواد مغذی موجود در حنا باعث ترمیم کوتیکول های آسیب دیده مو می گردد و پوشش مو را محکم تر خواهد کرد و یک حفاظ امنیتی برای مو ایجاد می نماید که ضمن حفظ رطوبت خود در برابر عوامل تخریب از خود مقاومت بیشتری نشان دهد .

  علت اصلی موثر بودن حنا در تقویت موها پروتئین های طبیعی موجود در حنا می باشد که این پروتئین ها موجب تحریک رشد مو و سالم تر کردن موها می گردند و ریشه مو را در برابر تخریب محکم تر خواهند کرد  و مانع از خرد شدن تار موها می گردد و موها را درخشنده و لطیف می گرداند،حنا با تنظیم چربی پوست سر از ریزش زودهنگام مو و سفید شدن تار موها  جلوگیری خواهد کرد و ضمن رفع الودگی های مو و پوست سر مانع از خشک شدن موها بر اثر استفاده از سشوار خواهد شد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha