مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض لیزر موی سر عوارض لیزر موی سر
30 دسامبر 2018 بدون نظر 452 بازدید

مشکلات و عوارض لیزر موی سر

همواره عمل های زیبایی در حوزه ی پوست و مو به دلیل تاثیرات زیادی که در زیبایی و جذابیت فرد، ایجاد می کنند، مورد توجه افراد بسیاری قرار دارند، اما لازم است قبل از اقدام به انجام هر نوع عمل زیبایی، به خوبی در مورد آن، اطلاعات لازم را کسب نمود، تا بتوان به دید باز و آگاهی همه جانبه، در مورد انجام عمل زیبایی مورد نظر تصمیم گیری کرد، در همین راستا در این مقاله، مشکلات و عوارض لیزر موی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

لیزر موی سر

در روش لیزر موی سر، از لیزر کم توان یا لیزر سرد (LLLT)، جهت بهبود وضعیت موها استفاده می گردد، لیزر از طریق دستگاه آن از موقعیت های مختلف به سر تابیده می شود که در اثر این عمل، لیزر از پوست عبور کرده و توسط فولیکول های مو جذب می گردد، در نتیجه فولیکول ها با جذب لیزر شروع به ترمیم و بازسازی خود می کنند زیرا جریان خونرسانی افزایش می یابد و موها در زمان کوتاه تری مواد مغذی و مقوی مورد نیاز رشد و نمو خود را دریافت خواهند کرد.

با تابش لیزر به ریشه ی مو، تحریک متابولیسم سلولی جهت سنتز پروتئین انجام می شود که در نتیجه، هورمون عامل ریزش مو (دی هیدروتستسترون) شکسته خواهد شد و ریزش موها نیز متوقف می گردد.

مشکلات و عوارض لیزر موی سر

مزایای لیزر موی سر

  • امکان رشد مجدد موهای ریزش کرده
  • افزایش ۵۰ درصدی جریان خون در سطح پوست پس از یک جلسه لیزر درمانی مو
  • تحریک فولیکول مو
  • توقف روند ریزش مو
  • افزایش پرپشتی، لطافت و ضخامت موها
  • بهبود کیفیت موها
  • درمان خارش پوست سر
  • افزایش قدرت و قابلیت ارتجاعی موها

عوارض لیزر موی سر

به کارگیری لیزر کم‌توان جهت بهبود وضعیت موهای ناحیه سر که دارای تمامی استانداردهای ایمنی بین المللی و مشخصه‌های تایید شده و قانونی است، به عنوان یک روش بی خطر شناخته شده است.

لیزر کم توان به لحاظ ایمنی، در بین تمامی دستگاه‌های لیزر زیبایی در کلاس IIIA قرار دارد لذا ایمن بودن لیزر کم‌توان کاملا به اثبات رسیده است.

از آنجا که انرژی نوری تولید شده توسط این دستگاه، اثر گرمایش ندارد و لذا هیچ یک از آسیب‌های مربوط به سوختگی پوست با لیزر در بیمار ایجاد نخواهد شد و اشعه‌ی لیزر در ساختار مولکولی بافت‌های بدن هیچ تغییری  ایجاد نخواهد کرد، در موارد درمانی انجام شده با این نوع لیزر تا کنون هیچ عارضه ای گزارش نشده است.

[تعداد: 2   میانگین: 2.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha