مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض لیزرتراپی مو عوارض لیزرتراپی مو
31 دسامبر 2018 بدون نظر 2210 بازدید

مشکلات و عوارض لیزرتراپی مو

عمل لیزرتراپی مو از آن دسته اقداماتی است که در مقایسه با لیزر پوست کمتر شناخته شده است، اما این روش جهت رفع مشکلات حوزه ی مو تاثیرات شگرفی ایجاد می کند، در همین راستا در این مقاله ضمن معرفی این عمل زیبایی، عوارض لیزرتراپی مو برای افراد متقاضی آن، مورد بررسی قرار گرفته شده است.

لیزرتراپی مو

تابیدن اشعه ی لیزر کم توان که به آن لیزر سرد (LLLT) نیز گفته می شود، موجب می گردد که با عبور دادن این اشعه از پوست سر با ایجاد تغییراتی در سطح پوست و ریشه ی مو، توقف ریزش مو، ترمیم و تقویت فولیکول های مو، افزایش رشد و ضخامت موها و حتی پرپشتی موها نیز ایجاد گردد.

در واقع در عمل لیزرتراپی مو، فولیکول های مو از طریق افزایش جریان خونرسانی به شکل مطلوب تر و کامل تری تغذیه خواهند شد، لذا با جذب این اشعه، فولیکول های مو شروع به بازسازی خود می کنند که در این میان هورمون عامل ریزش مو (دی هیدروتستسترون) نیز شکسته و ریزش مو متوقف خواهد شد.

مشکلات و عوارض لیزرتراپی مو

لیزرتراپی هنگامی موثر واقع خواهد شد که ریشه یا همان فولیکول مو به طور کامل از بین نرفته باشد تا از طریق تحریک آن بتوان مشکلات مو را برطرف ساخت. جهت دستیابی به نتایج مطلوب از جلسات لیزر تراپی مو، لازم است که در صورت بروز مشکلات حوزه ی مو، این درمان هر چه سریع تر آغاز گردد.

کاندید مناسب لیزرتراپی مو

می توان عمل لیزرتراپی مو را در کلیه ی افرادی که از مشکل ریزش مو یا کم‌پشت شدن موها رنج می‌برند، انجام داد، لذا در مواردی که پزشک متخصص با بیمارانی رو به رو می‌شود که به دلایلی کاندید مناسبی برای عمل کاشت مو نیستند، انجام لیزرتراپی می تواند تاثیرات مثبتی در وضعیت موها داشته باشد.

حتی افرادی که عمل کاشت مو انجام داده اند، می توانند از این روش به منظور بهبود رشد و ضخامت موهای پیوندی بهره مند گردند. لیزر تراپی مو با قرار دادن دستگاه لیزر بر روی سر و تابیدن آن از جهات مختلف به سر بدون نیاز به بیحسی موضعی و در هوشیاری کامل در حالی که فرد نشسته و می تواند حتی محله بخواند، در کمتر از نیم ساعت انجام می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز به لیزرتراپی با توجه به نوع مشکلات حوزه ی مو و شدت آن توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام می شود که می توان طی یک هفته، دو جلسه درمان را انجام داد.

عوارض لیزرتراپی مو

به دلیل اینکه در روش لیزرتراپی مو از لیزرهای کم توان و ملایمی استفاده می گردد، حرارتی از این لیزرها به پوست تابیده نخواهد شد و از سوی دیگر این نوع لیزرها، تمامی استانداردهای ایمنی جهانی و قانونی را دارا هستند، لذا هیچ نوع آسیب ناشی از سوختگی و تغییر رنگ بر روی پوست ایجاد نخواهد شد.

لیزر کم توان در ساختار بافت های مولکولی نیز تغییری ایجاد نمی کنند، زیرا به لحاظ ایمنی این نوع لیزر در بین کلیه دستگاه های لیزر زیبایی در کلاس IIIA قرار دارد. در کلیه مواردی که تاکنون لیزرتراپی مو انجام شده است، هیچ عوارضی گزارش نشده است.

[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha