مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض آب پیاز عوارض آب پیاز
25 دسامبر 2018 بدون نظر 3535 بازدید

عوارض آب پیاز برای مو

روش های خانگی درمان برخی مشکلات پوست و مو، از جمله راه کارهای ساده ای هستند که به خاطر قابلیت دسترسی راحت و هزینه ی کم، همواره مورد توجه افراد بسیار قرار دارند، اما نمی توان بدون توجه به عوارض احتمالی از هر روش درمان خانگی استفاده کرد، در همین راستا در این مقاله، عوارض آب پیاز برای مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

تاثیر آب پیاز برای مو

به طور کلی در رابطه با اثر گذاری آب پیاز در رشد موها می توان گفت که آب پیاز حاوی گوگرد (سولفور) می باشد این ماده ی معدنی مواد مغذی و مقوی مورد نیاز رشد مو را به سرعت در اختیار ریشه های مو قرار می دهد که خواص ضد میکروبی پیاز با مبارزه علیه عفونت های پوست سر، از ریزش موها نیز جلوگیری خواهد کرد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی آب پیاز به خاطر وجود فلاونیدهای موجود، از بدن در برابر رادیکال های آزاد که سبب تخریب ریشه ی مو، نازک و ریزش موها می گردند، محافظت می کند، لذا بدین ترتیب آب پیاز با ترکیبات خود باعث عملکرد بهتر و رشد موثر موها خواهد شد.

عوارض آب پیاز برای مو

عوارض آب پیاز

اگر چه در پیاز درمانی، خود پیاز مصرف نمی شود و تنها آب آن به پوست سر و ریشه ی مو مالیده می شود، اما همین آب پیاز ممکن است در برخی افراد سبب آلرژی، خارش و قرمزی پوست گردد، از این رو قبل از مصرف آن به طور کامل بر روی پوست، مقداری از آن را روی قسمت کوچکی از ناحیه ی داخل آرنج یا پشت گوش امتحان کرده و چند دقیقه صبر کنید، در صورت عدم ایجاد هر گونه تغییری می توان از آن در ناحیه ی سر استفاده کرد.

تهیه آب پیاز برای مو

  • تهیه آب پیاز بسیار راحت و آسان است، کافی ۳ الی ۴ عدد پیاز را در خرد کن با به کمک رنده، به خوبی ریز کرد، سپس پیازها را از یک صافی یا پارچه ای نخی عبور دارد و آب را به دست آورد.
  • نتیجه گیری از پیاز درمانی مو، به حداقل تکرار این درمان در روز به میزان دو بار، طی ۲ الی ۳ ماه نیاز خواهد داشت، زیرا تقویت فولیکول های ضعیف و ریزش کرده ی مو به یکباره رخ نخواهد داد و لازم است به تدریج این امر رخ دهد.
  • در صورت وارد شدن آب پیاز به چشم، فورا به کمک آب سرد باید چشم را آبکشی کرد و نیازی به مراجعه به پزشک نخواهد بود، بتدریج با کاهش میزان سوزش، عارضه نیز درمان خواهد شد.
[تعداد: 41   میانگین: 3.2/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha