مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش ترکیبی fit و fut روش ترکیبی fit و fut
15 سپتامبر 2018 بدون نظر 592 بازدید

درباره عملکرد و تاثیرات روش ترکیبی fit و fut

روش های کاشت موی fit و fut از متداول ترین روش های کاشت مو هستند که گاهی اوقات پزشکان کاشت مو برای بهره بردن هم زمان از مزایای این دو روش، برای برخی از مراجعه کنندگان خود  کاشت مو را با روش ترکیبی fit و fut انجام می دهند.

آشنایی با روش های  fit و fut در کاشت مو

در روش fit که روش بدون جراحی کاشت مو نیز گفته می شود، برای برداشت گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت مو، از پانچ های مخصوصی استفاده می شود و گرافت های مو به کمک این پانچ به صورت پراکنده از ناحیه پشت سر برداشته شده و سپس در قسمت های مورد نظر به پوست سر پیوند زده می شوند.

در روش fut یا برداشت نواری برای برداشت گرافت های مو بایستی با ایجاد برش جراحی در پشت سر، قسمتی از پوست که حاوی فولیکول های مناسب برای کاشت مو است به صورت نواری باریک برداشته شود و پس از جداسازی دستی گرافت های مناسب از این نوار، کاشت مو صورت گیرد. این روش کاشت مو باعث ایجاد اسکار خطی در پشت سر می شود.

درباره عملکرد و تاثیرات روش ترکیبی fit و fut

کاربرد های روش ترکیبی fit و fut

گای اوقات وسعت ناحیه ی طاسی به قدری زیاد است که کاربرد روش های fit و fut به تنهایی نمی توانند تعداد گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت مو را تامین کنند. در این گونه مواقع چنانچه پزشک کاشت مو تشخیص دهد بانک موی فرد ظرفیت اجرای روش های fit و fut را به صورت همزمان  و در یک جلسه دارد، کاشت موی وسیع را طی یک جلسه و با روش ترکیبی fit و fut انجام می دهد.

شیوه اجرای روش ترکیبی کاشت مو

برای اجرای روش ترکیبی معمولا ابتدا fut اجرا می شود و پروسه ی کاشت مو ها در ناحیه طاسی از جلوی سر شروع و به سمت عقب ادامه پیدا می کند. زمانی که گرافت های تهیه شده با روش نواری همگی کاشته شدند، جهت تکمیل کاشت مو و پر کردن فضاهای باقی مانده در پشت سر، کاشت مو با برداشت گرافت های مورد نیاز با کمک روش fit ادامه پیدا می کند.

تاثیرات روش ترکیبی fit و fut

از مهمترین تاثیرات مثبت روش ترکیبی می توان به مواردی مانند: برداشت تعداد نسبتا زیادی گرافت مو از بانک مو با کمترین آسیب ممکن، انجام کاشت موی وسیع طی یک جلسه و کاهش هزینه ی تمام شده ی کاشت مو به دلیل صرفه جویی در وقت و کاهش جلسات کاشت مو اشاره نمود.

البته برای اجرای روش ترکیبی مهارت پزشک و وضعیت مناسب بانک مو بسیار اهمیت دارد و در صورتی که چنین شرایطی وجود نداشته باشد، این کار نتیجه خوبی ندارد و موجب صدمه به بانک مو می شود.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha