مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عملکرد ماینوکسیدیل عملکرد ماینوکسیدیل
23 سپتامبر 2018 بدون نظر 615 بازدید

عملکرد ماینوکسیدیل چگونه است؟

استفاده از برخی از محلول ها و داروها توسط افرادی که دچار ریزش مو شده اند به رفع ریزش مو کمک شایانی می نماید و تجربه و تاثیر این گونه محلول ها باعث گردیده است که تجویز این گونه داروها توسط متخصصین برای بیماران صورت بگیرد، یکی از محلول های پر مصرف در ریزش موی افراد مختلف محلول ماینوکسیدیل می باشد که باید دید عملکرد ماینوکسیدیل چگونه است؟

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل محلولی موضعی می باشد که طبق تحقیقات و آزمایشات انجام شده در مورد مصرف آن در بین بیمارانی که به ریزش موی سر دچار شده اند بسیار تاثیر گذار می باشد و با تکمیل دوره مصرف این محلول توسط این افراد نه تنها ریزش مو در آنها متوقف می گردد بلکه رشد مجدد موها با توجه به تقویت آنها توس محلول از سر گرفته می شود اما باید دید عملکرد این محلول بر روی فولیکول های مو چگونه موجب قطع ریزش و تقویت رشد آنها خواهد شد.

عملکرد ماینوکسیدیل

عملکرد ماینوکسیدیل به شرح زیر می باشد:

 محلول ماینوکسیدیل متعلق به طبقه ای از داروها می باشد که گشاد کننده عروق خونی هستند که در گذشته برای درمان فشار خون به صورت قرص خوراکی مصرف می شده است اما امروزه با شناخت تاثیر این دارو بر رشد موها و با ایجاد تغییرات در آن این دارو به صورت محلول موضعی مورد استفاده بیمارانی قرار می گیرد که به ریزش مو با الگوهای مختلف دچار شده اند.

عملکرد ماینوکسیدیل چگونه است؟

این محلول با گشاد کردن رگ های محیطی خون  سبب  می گردد تا گردش خون در پوست افزایش پیدا کند و از این طریق فولیکول های مو تغذیه بهتری داشته باشند و فولیکول های مو جهت رشد تحریک شوند و از حالت استراحت و خواب به فاز فعالیت و رشد وارد شوند.

مصرف محلول ماینوکسیدیل تنها در بیمارانی موثر خواهد بود که فولیکول و پیاز موی آنها فعال باشند و به طور کامل تخریب نشده باشند زیرا هیچ درمانی در مورد افرادی که. فولیکول موی آنها به طور کامل از بین رفته است موثر نخواهد بود و این افراد جز کاشت مو هیچ راه درمانی نخواهند داشت.

عوارض ماینوکسیدیل

برخی از عوارض ماینوکسیدیل عبارتند از:

مصرف موضعی محلول ماینوکسیدیل در برخی از افراد به دلیل حساسیت پوستی موجب ایجاد سوزش، گزش ، التهاب و قرمزی در پوست آنها خواهد شد و در صورتی که با کاهش مصرف محلول این عوارض از بین نرود مصرف آن باید قطع گردد، شروع مصرف این محلول ، تغییر در دوز مصرفی آن و قطع مصرف آن توسط بیمار باید حتما تحت نظر پزشک صورت بگیرد زیرا گاهی تداخل دارویی و تغییر در دوز مصرف موجب بروز مشکلاتی برای مصرف کننده خواهد شد .

[تعداد: 4   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha