مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش کاشت مو prp روش کاشت مو prp
22 سپتامبر 2018 بدون نظر 482 بازدید

عملکرد روش کاشت مو prp چگونه است؟

این روزها با فراگیر تر شدن استفاده از prp  در شاخه های مختلف علوم پزشکی از جمله اعمال زیبایی، تبلیغات زیادی در مورد روش کاشت موی جدیدی می شود که به روش کاشت مو prp شهرت یافته است.

آیا روش کاشت مو prp وجود دارد؟

کاشت یا پیوند مو روشی است که در آن فولیکول های موی زنده ی متعلق به فرد متقاضی کاشت مو از ناحیه ی دهنده (بانک مو) به ناحیه ی گیرنده (نواحی کم مو یا طاس) پیوند زده می شوند.

روش های کاشت موی مرسوم عبارتند از  FUT، FIT ،  FUE، BHT  و … . اما روشی که به روش کاشت مو prp شهرت یافته است، چنین عملکردی ندارد؛ یعنی هیچ گونه فولیکول موی جدیدی در ناحیه طاسی کاشته نمی شود و چیزی که با انجام آن اتفاق می افتد تحریک سلول های فولیکول مو برای بازسازی و داشتن عملکردی بهتر می باشد.

عملکرد روش کاشت مو prp چگونه است؟

تزریق prp جهت تقویت موها چگونه عمل می کند؟

عملکرد prp در تقویت موها به شرح زیر می باشد:

ماده ی prp که جهت تزریق استفاده می شود، در واقع پلاسمای غنی شده از پلاکت است که از خون هر فردی به صورت اختصاصی برای او تولید می شود. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشد هستند و با تزریق به پوست سر و قرار گرفتن در مجاورت فولیکول های مو، آن ها را به تکثیر سلولی و بازسازی تحریک می کنند و به این ترتیب موجب عملکرد بهتر فولیکول های مو می شوند.

زمانی که عملکرد فولیکول های ضعیف شده و از کار افتاده دوباره بهبود پیدا کند، مواردی همچون تقویت و افزایش ضخامت موهای نازک شده، جلوگیری از ریزش موی غیر طبیعی و رویش مجدد موهایی که به خاطر ضعف فولیکول ریخته شده بودند، اتفاق می افتد.

تزریق prp چه زمانی سودمند است؟

برای بهره مند شدن از مزایای این روش طبیعی تقویت مو، بهتر است که در مراحل اولیه ریزش مو اقدام به تزریق prp نمود. تزریق prp نیاز به تکرار دارد تا اثرات خود را به خوبی نشان دهد. بسیاری از پزشکان از این روش به تنهایی و مجزا استفاده نمی کنند، بلکه آن را به صورت یک درمان کمکی در کنار دیگر درمان های رفع ریزش مو انجام می دهند. بعضی وقت ها هم ممکن است که از این روش پس از انجام عمل کاشت مو جهت تقویت موهای تازه پیوند شده و تسریع بهبودی استفاده شود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha