مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در کودکان ریزش مو در کودکان
15 اکتبر 2018 بدون نظر 768 بازدید

علل و درمان ریزش مو در کودکان

ریزش مو سن و سال نمیشناسد و ممکن است انسان در هر سنینی به آن مبتلا شود به همین دلیل باید برای آن آماده بود. بهتر است بدانید ریزش مو در کودکان هم کاملا عادی است و بسیاری از کودکان ممکن است در سنین پایین به این مشکل مبتلا شوند بنابر این نباید هنگام مواجه شدن با این مشکل دچار سردرگمی و نگرانی شد. در بسیاری از مواقع میتوان ریزش مو در این سنین را به راحتی درمان نمود. در این مطلب به علت و درمان ریزش مو در کودکان بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

علل ریزش مو در کودکان چیست؟

ریزش مو در کودکان مانند بزرگسالان میتوانند علل کاملا مختلفی را داشته باشد. اما بهتر است این را بدانید که کچلی و طاسی در کودکان به هیچ وجه به علت مشکلات ژنتیکی نخواهد بود چون مشکلات ژنتیکی فقط در سنین جوانی به وجود می آید.

به طور کلی برای اینکه به علت ریزش مو در سنین پایین پی برد باید حتما به متخصصان زیبایی مراجعه کرد چون در بسیاری از مواقع تشخیص آن ساده نیست.

علل و درمان ریزش مو در کودکان

در بسیاری از مواقع ریزش موی کودکان ممکن است به علت سوء تغذیه باشد به همین دلیل قبل از هر چیز این موضوع را بررسی نمود. علاوه بر این استرس و اضطراب در کودکان هم باعث ریزش مو میشود.

بیماری های قارچی هم یکی از دلایل اصلی ریزش مو در کودکان هستند که خوشبختانه درمان آن کار سختی نیست و با مصرف چند دارو به راحتی رفع میشود.

برای درمان ریزش مو در کودکان باید چه کرد؟

برای درمان ریزش مو در کودکان باید قبل از هر چیز علت آن مشخص شود. در صورتی که علت ریزش موی کودکان سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها مختلف باشد میتوان با مصرف مکمل ها به راحتی شاهد رفع ریزش مو بود.

اما در صورتی که کودک دچار ریزش موی قارچی شده باشد باید به صورت مرتب از داروهای موضعی، شامپو ها و سایر داروهایی که متخصصان تجویز میکنند استفاده کرد.

تقریبا هر نوع ریزش مو در کودکان را میتوان درمان نمود اما متاسفانه ریزش مو به علت بیماری آلوپسی را نمیتوان به راحتی درمان کرد و در اکثر موارد بیمار مجبور خواهد بود مدت ها با این بیمار کنار آید.

پیشگیری از ریزش مو در کودکان چگونه است؟

برای پیشگیری از ریزش مو در کودکان باید به مسائل بهداشتی توجه کافی داشته باشید چون همانطور که گفتیم علت اصلی ریزش مو در کودکان بیماری های قارچی است.

علاوه بر این توجه به غذاهایی که کودک مصرف میکند هم میتواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ریزش موی کودکان داشته باشد. باید توجه داشته باشید که حتما رژیم غذایی کودک سرشار از ویتامین های مختلف باشد.

[تعداد: 3   میانگین: 3.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha