مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خشکی پوست سر خشکی پوست سر
15 اکتبر 2018 بدون نظر 671 بازدید

علل و درمان خشکی پوست سر

متاسفانه بسیاری از افراد فقط با مشاهده ی بیماری های خطرناک به پزشک مراجعه میکنند و همین باعث میشود تا بسیاری از مشکلات کوچک به بیماری های شدید تبدیل شود. در حالی که در بسیاری از مواقع میتوان با اقدامات سریع از مشکلات شدید تر جلوگیری به عمل آورد. خشکی پوست سر یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند. درصورتی که به موقع به درمان این مشکل بپردازید قطعا در مدت زمانی بسیار کوتاه رفع خواهد شد.

علت خشکی پوست سر چیست؟

بهتر است بدانید پوست سر در مقایسه با پوست سایر نقاط بدن بسیار حساس است به همین دلیل برای اینکه برای آن مشکلی به وجود نیاید باید به نکاتی مراقبتی مو و پوست سر دقت کنید.

خشکی پوست سر از مشکلاتی است که معمولا به علت عدم مراقبت کافی به وجود می آید. یکی از دلایل خشکی سر استفاده از شامپوهای نا مناسب برای شستشوی سر است. این کار در بلند مدت مشکلات زیادی به وجود خواهد آورد.

علل و درمان خشکی پوست سر

علاوه بر این استفاده از آب داغ برای شستشوی سر هم باعث خشکی پوست سر میشود و بسیاری از افراد ممکن است به علت همین مورد ساده خشکی سر را تجربه کنند.

همچنین کمبود ویتامین های مختلف در بدن، استعمال دخانیات و استفاده ی بیش از حد از سشوار، اتو مو و … هم میتواند تاثیر قابل توجهی در خشکی پوست سر داشته باشد.

برای درمان خشکی پوست سر باید چه کرد؟

برای درمان خشکی پوست سر باید در وهله ی اول علت آن را شناسایی کنید. در بسیاری از مواقع میتوان با جلوگیری از عادات غلط که در قسمت قبل گفتیم به رفع این مشکل پرداخت.

اما به طور کلی برای رفع این مشکل میتوانید از داروهای گیاهی استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون، زرده ی تخم مرغ، روغن نارگیل و آلوئه ورا برای رفع خشکی سر بسیار موثر خواهد بود.

مهمترین کاری که برای درمان خشکی سر باید انجام دهید این است که به انتخاب شامپوهای مناسب برای شستشوی سر بپردازید. استفاده از شامپو های ملایم کمک زیادی به رفع خشکی سر خواهد کرد.

خشکی پوست سر چه مشکلاتی ایجاد میکند؟

در صورتی که به درمان خشکی پوست سر نپردازید ممکن  است مشکلات زیادی برایتان به وجود آید که به راحتی قابل درمان نباشد. یکی از مشکلاتی است که ممکن است به وجود آید شوره خواهد بود. علاوه بر این ممکن است برخی افراد شاهد التهاب، خارش و سوزش پوست سر باشند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha