مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پوسته پوسته شدن سر پوسته پوسته شدن سر
28 جولای 2018 بدون نظر 5483 بازدید

علت پوسته پوسته شدن سر چیست و چگونه برطرف می شود؟

پوسته پوسته شدن سر براثر دو عامل  شوره و یا خشکی سر است. شوره و خشکی سر باهم متفاوت‌اند: به‌طورکلی می‌توان گفت خشکی پوست به علت شست و شوی بیش‌ازحد موهاست ولی شوره سر می‌تواند علت‌های متفاوتی ازجمله عفونت پوست سر، چربی پوست و… داشته باشد.

پوسته پوسته شدن سر چیست؟

پوست پوست شدن سر یک مشکل رایج پوستی است که تقریباً نیمی از مردم را صرف نظر از جنسیت و ملیت درگیر می‌کند. شوره سر یک بیماری پوستی التهابی است که معمولاً روی پوست سر تأثیر می‌گذارد؛ این مشکل ممکن است فقط به‌صورت پوسته روی موهای قابل مشاهده باشد و یا فرد را دچار خارش در قسمت پوست سر نماید.

به‌طور طبیعی سلول‌های پوست سر ۲۰ تا ۳۰ روز رشد و بعدازآن می‌میرند. شوره هنگامی به وجود می‌آید که این روند به‌طور غیر عادی افزایش یابد و سلول‌های مرده با چربی و دیگر ترشحات پوست ترکیب شوند، اما علت اصلی شوره  وجود قارچی به نام مالاسزیا است. گاهی سرعت تکثیر این قارچ زیاد می‌شود و جایگزین برخی سلول‌های پوست می‌شود، این قارچ‌ها به‌وسیله چربی سر به هم می‌چسبند و پوسته‌ها را تشکیل می‌دهند.

علائم پوست پوست شدن سر

شوره سر با توجه به‌شدت آن ممکن است علائم زیر را ایجاد نماید:

  • قرمزی پوست سر
  • پوسته پوسته شدن
  • خشک شدن پوست سر
  • احساس سوزش و خارش
  • ریزش مو

علت پوسته پوسته شدن سر چیست و چگونه برطرف می شود؟

خشکی پوست سر چیست؟

خشکی پوست سر به دلیل کافی نبودن رطوبت روی پوست است. خشکی باعث می‌شود تکه‌های سفیدی از پوست به‌طور ناخوشایندی لابه‌لای موها دیده شود، این تکه‌ها از تکه‌های شوره کوچک‌تر هستند و وقتی به آن‌ها دست می‌زنیم چربی کمتری دارند . خشکی پوست براثر خاراندن تشدید می‌شود.

درمان پوسته پوسته شدن سر

ایجاد حالت پوسته پوسته و خارش سر را نباید نادیده گرفت زیرا ممکن است براثر خاراندن سر عفونت ایجاد شود.  برای برطرف کردن پوسته پوسته شدن سر باید ابتدا باید تشخیص دهیم که این تکه‌های ناخوشایند به علت خشکی سر هستند و یا شوره. راه درمان خشکی سر مرطوب نگه‌داشتن پوست است پس به مقدار کافی آب بنوشید به‌ویژه در روزهای گرم، از استفاده‌ی سشوار و اتوی مو که باعث گرم شدن پوست سر است بپرهیزید  و از شامپوهای ملایم برای شستشوی سراستفاده کنید.

برای درمان شوره سر علاوه بر راه‌های دارویی و شامپوهای ضد شوره می‌توان از این روش‌ها استفاده کرد: استفاده از آب با گرمای مناسب  برای شستن سر، خشک کردن سر بدون استفاده از سشوار یا  استفاده از سشوار با دمای کم، عوض کردن مرتب روکش بالش، عدم استفاده دخانیات و ماساژ پوست سر. در این راستا می‎توانید مطلب برای درمان شوره سر چه کنیم؟ را مطالعه نمایید.

[تعداد: 148   میانگین: 2.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha